Pomorze

Ewakuacja szkoły podstawowej w Wejherowie, 17 dzieci w szpitalu

Pomorze

Ewakuacja szkoły w Wejherowie
Ewakuacja szkoły w Wejherowie
wideo 2/4

17 uczniów szkoły podstawowej w Wejherowie trafiło w piątek do pomorskich szpitali po tym, jak ktoś rozpylił w budynku drażniącą substancję. Dolegliwości, jakie wystąpiły u dzieci, mogą – zdaniem policji – wskazywać, że rozpylono gaz pieprzowy.

Około 300 uczniów i 25 nauczycieli szkoły podstawowej w Wejherowie ewakuowano w piątek rano po tym, jak w budynku ktoś rozpylił drażniącą substancję.

Jak poinformował kpt. Mirosław Kuraś, rzecznik prasowy wejherowskiej straży pożarnej, incydent miał miejsce w szkole podstawowej przy ul. Jana III Sobieskiego.

Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji poinformowała PAP, że służby medyczne zbadały na miejscu zdarzenia 35 osób uskarżających się na kłopoty z oddychaniem, pieczenie oczu itp. W 17 przypadkach – wszystkie dotyczyły dzieci, podjęto decyzję o hospitalizacji. Dzieci trafiły do szpitali w: Gdyni, Wejherowie i Lęborku.

Prawdopodobnie był to gaz pieprzowy

Pruchniak poinformowała, że w szkole pracują policjanci – kryminalni. Zabezpieczają oni m.in. monitoring, który może pomóc ustalić, kto rozpylił drażniącą substancję.

- Dolegliwości, które zgłaszały dzieci, mogą wskazywać, że był to gaz pieprzowy – powiedziała PAP Pruchniak podkreślając, że jest to tylko przypuszczenie.

Poinformowała też, że dyrekcja szkoły zdecydowała o wcześniejszym zakończeniu piątkowych zajęć: dzieci zostały odebrane przez rodziców.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: nadmorski24.pl

Pozostałe wiadomości