Pomorze

Naparł na szlaban całym ciałem, szuka go policja

Pomorze

Zapasy ze szlabanem w Elblągu
KMP w ElbląguZapasy ze szlabanem w Elblągu

Policja z Elbląga szuka krewkiego młodzieńca, który zniszczył zaporę przy jednym z osiedli w mieście. Jak przypuszczają funkcjonariusze, zrobił to po kłótni z dziewczyną.

Do sytuacji doszło w minione święta Bożego Narodzenia. Około drugiej w nocy z 25 na 26 grudnia kamery nagrały parę, idącą razem ulicą Gwiezdną. Przy wjeździe na pobliskie osiedle nagle dziewczyna skręciła w lewo i szybkim krokiem ruszyła w głąb blokowiska, a młody mężczyzna poszedł w prawo.

Zapasy ze szlabanem

Młodzieniec w gniewie zaatakował szlaban. Naparł na niego z całych sił, wyginając go i w efekcie niszcząc. Zapora odkształciła się z zaskakującą łatwością. - W ten sposób wandal dokonał zniszczeń na blisko 800 zł – informuje nas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak podejrzewają policjanci, tuż przed wybuchem agresji i zniszczeniem urządzenia, para musiała się pokłócić i to prawdopodobnie spowodowało, że mężczyzna złość wyładował na pierwszym napotkanej na drodze przeszkodzie.

Funkcjonariusze chcą, by wandal zapłacił za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. - Wszystkich, którzy znają jego personalia lub towarzyszącej mu dziewczyny, proszeni są o kontakt z komendą w Elblągu – apeluje Nowacki.

Poszukiwany nie tylko będzie musiał zapłacić za szkody. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Osoby, które widziały przebieg zdarzenia lub znają sprawców proszone są o kontakt z policjantem pod nr tel.: (55) 230 16 37 lub 997 i 112. Wszelkie informacje dot. zdarzeń można przesyłać anonimowo na adres policja@elblag.ol.policja.gov.pl Komenda Miejska Policji w Elblągu

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Elblągu

Pozostałe wiadomości