Pomorze

Jechała na "czołówkę". Policji tłumaczyła, że "inni powinni jej zjeżdżać z drogi"

Pomorze

Kobieta wyjechała wprost na sznur samochodów
KMP w ElbląguKobieta wyjechała wprost na sznur samochodów (nagranie bez dźwięku)

Elbląska policja opublikowała nagranie niezwykle niebezpiecznego zdarzenia – kierująca autem, wyprzedzając, jechała wprost na sznur aut zmierzających w przeciwnym kierunku. Jeden samochód wylądował w rowie. Kierująca straciła prawo jazdy.

Zdarzenie miało miejsce w środę 27 czerwca tuż przed godziną 7 rano. Na drodze S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem, gdy wielu mieszkańców okolicy jechało do pracy, nagle kierująca fordem, jadącym w kierunku Warszawy, rozpoczęła wyprzedzanie ciężarówki. Niestety tak niefortunnie, że wyjechała wprost na sznur aut, jadących w przeciwnym kierunku.

Matka po zawale, auto w rowie

- Zrobiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tak zwaną "czołówkę". Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do karambolu – ocenia Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jedno z aut musiało ratować się zjechaniem do rowu. Mężczyzna wiózł na rehabilitację chorą matkę, która wcześniej doznała zawału serca. Na szczęście skończyło się tylko na nerwach i zniszczonym podwoziu.

Początek tej sytuacji zarejestrowała kamera w pierwszym z samochodów jadących w kolumnie. Widać moment rozpoczęcia wyprzedzania. Nie zarejestrowano natomiast następnych faz zdarzenia. Znamy je z ustaleń policji i relacji świadków.

Czego wymaga kultura jazdy?

Okazało się, że za kierownicą forda siedziała 58-letnia kobieta. Jak relacjonują policjanci, byli oni zaskoczeni jej tłumaczeniami. – W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami stwierdziła, że to inni kierowcy powinni jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy – opowiada Sawicki. Policjanci odebrali kobiecie prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu.

Elbląska komenda przy okazji tego zdarzenia apeluje: pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, bądźmy uprzejmi i cierpliwi, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Elblągu

Pozostałe wiadomości