W masce wilkołaka włamuje się do sklepu. Policja pokazuje nagranie

TVN24

Wilkołak-włamywacz wylądował za kratamiKMP w Elblągu
wideo 2/2

Policjanci z Elbląga osłupieli, gdy na nagraniu z włamania do sklepu spożywczego zobaczyli człowieka z wilczym pyskiem. Teraz publikują to nagranie i apelują – to seryjny włamywacz, prosimy poszkodowanych o zgłaszanie się do nas.

Policjanci z Elbląga złapali dwóch mężczyzn, którzy mieli współpracować ze sobą przy włamaniach do piwnic, sklepów i komórek przy mieszkaniach na terenie miasta. Zatrzymani mają 36 i 52 lata.

- Odzyskano też przedmioty, które pochodziły z kradzieży. Były to między innymi elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe – relacjonuje nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

"Wilkołak" wynajmował pokój wspólnikowi

Przedmioty te znajdowały się w mieszkaniu starszego z podejrzanych, który wynajmował pokój młodszemu z mężczyzn. To w pokoju 36-latka znaleziono także zawiniątka z marihuaną i amfetaminą.

Policjanci zwrócili także uwagę na maskę wilkołaka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że mieli nagranie z jednego z włamań, na którym sprawca ukrywa się za identyczną maską.

Na nagraniu z monitoringu sklepu widać, jak sprawca najpierw kilkukrotnie rzuca dużym kamieniem w witrynę sklepu spożywczego, a później przeciska się do środka. W tym momencie widać, że włamywacz ma wilczy pysk zamiast twarzy.

Jak później miał przyznać 52-latek, maskę znalazł wśród zabawek wnuka i uznał za idealny kamuflaż podczas dokonywania przestępstw.

Na kradzionych rowerach na włamania

Podczas jednej z kradzieży mężczyźni mieli także ukraść dwa rowery, których później używali jako środku transportu przy kolejnych włamaniach.

52-latek usłyszał dwa zarzuty i odpowiada z wolnej stopy. Młodszy z mężczyzn usłyszał łącznie 12 zarzutów, trafił do aresztu.

- Także ze względu na to, że nie posiada stałego miejsca zamieszkania - informuje kom. Nowacki.

Obu mężczyznom grożą kary do 10 lat więzienia.

Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność wśród rzeczy pokazanych na zdjęciach proszony jest o kontakt z policjantem pod nr tel.: 55 230 16 20. Komenda Miejska Policji w Elblągu

Przedmioty, które miały zostać ukradzione przez zatrzymanychKMP w Elblągu

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ks / Źródło: TVN24 Pomorze