Elbląg. Sklepowy rabuś chciał uciec przez zamknięte drzwi. Nagranie z monitoringu

Autor:
ng/
tam
Źródło:
KMP Elbląg, TVN24 Pomorze
Sklepowy rabuś uciekał przez zamknięte drzwi
Sklepowy rabuś uciekał przez zamknięte drzwimonitoring
wideo 2/5
Sklepowy rabuś uciekał przez zamknięte drzwi

Najpierw ze sklepowych półek miał zabrać najcenniejsze towary, a później z wypełnionym koszykiem próbował uciec. Mężczyzna nie mógł jednak otworzyć drzwi, najpierw próbował sforsować je przy użyciu skradzionych przedmiotów, a w końcu wybił szybę i uciekł. Zdarzenie w sklepie w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) zarejestrował monitoring.

Do próby kradzieży doszło 20 marca w sklepie w Elblągu. Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę monitoringu około godziny 21, widać, jak zakapturzona postać miota się, dewastuje otoczenie, a następnie wybija szybę w drzwiach i ucieka.

Jak wynika z relacji sprzedawczyni, mężczyzna miał najpierw zbierać ze sklepowych półek najdroższe towary. Ale nie miał zamiaru za nie zapłacić. W międzyczasie ekspedientka zdążyła zamknąć drzwi. To utrudniło zadanie mężczyźnie, ale go nie powstrzymało. Choć ze sklepu - po kilku próbach sforsowanie drzwi i wybicia szyby - wybiegł bez łupu.

Do zdarzenia doszło 20 marca. Na nagraniu z monitoringu widać, jak zakapturzona postać miota się, dewastuje otoczenie, a następnie wybija szybę w drzwiach i ucieka.
Sklepowy rabuś uciekał przez zamknięte drzwimonitoring

W sprawie tego zdarzenia policja prowadzi postępowanie. Niewykluczone, że osoba widoczna na nagraniu to mężczyzna, którego zatrzymano w sprawie innej kradzieży.

Podejrzany o kradzież rozbójniczą zabarykadował się w mieszkaniu

Elbląscy policjanci w środę 22 marca, pojechali do mieszkania przy ul. Fabrycznej z zamiarem zatrzymania 28-latka do sprawy kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna - jak informują funkcjonariusze - zabarykadował się i groził policjantom, że jeśli wejdą, zrobi krzywdę, znajdującej się w mieszkaniu starszej kobiecie, a także, że przy użyciu gazu wysadzi kamienicę.

28-latek zabarykadował się w mieszkaniuKontakt 24/ damianooo360

W końcu został obezwładniony i zatrzymany.

- Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw. Jednym z nich jest kradzież rozbójnicza, której miał dokonać w jednym ze sklepów przy ulicy Kochanowskiego. Łupem 28-latka padł wtedy alkohol o wartości 1200 złotych - mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Decyzją sądu 28-latek został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał już zarzuty m.in.: kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb oraz uszkodzenia mienia. Niebawem ma usłyszeć kolejne.

Zgodnie z Kodeksem karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna - jak przekazuje Nowacki - był wcześniej notowany i karany.

Liczba kradzieży rośnie

W 2022 roku odnotowano 476 tysięcy przestępstw o charakterze kryminalnym - o 8 tysięcy więcej niż w 2021 roku. Plagą są kradzieże - ze sklepów znikają najczęściej alkohole i drogie kosmetyki, choć zdarzają się kradzieże tłumaczone biedą - informowała niedawno "Rzeczpospolita". W ubiegłym roku kradzieże sięgnęły poziomu 124 tys. – to o ponad 12 tys. więcej niż rok wcześniej (nie licząc wykroczeń).

Czytaj też: Skokowy wzrost kradzieży w sklepach. "Dokonują ich osoby, które wcześniej tego nie robiły"

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: KMP Elbląg, TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: monitoring

Pozostałe wiadomości