TVN24 | Pomorze

Tajemniczy pasażer: jechał pociągiem relacji Warszawa-Gdynia, nie pamiętał, kim jest. Policja już ustaliła jego dane

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
FC,
aa/
tam
Źródło:
TVN24.pl
Do zdarzenia doszło w Elblągu
Do zdarzenia doszło w ElbląguGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthSprawą zajmuje się policja w Elblągu

Jechał pociągiem z Warszawy do Gdyni, nie pamiętał, kim jest i jak się nazywa. Policjanci z Elbląga opublikowali we wtorek wizerunek mężczyzny oraz jego szczegółowy rysopis. Już wiedzą, kim jest tajemniczy pasażer.

W poniedziałek elbląscy policjanci interweniowali w sprawie tajemniczego pasażera pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Gdynia Główna. - O mężczyźnie zostaliśmy powiadomieni przez obsługę pociągu. Jechał on bez biletu, nie miał przy sobie dokumentów i nie potrafił wyjaśnić, skąd jest i jak się nazywa - tłumaczył we wtorek Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Mężczyzna został zatrzymany przez policję do ustalenia tożsamości. Funkcjonariusze rozpytali w tej sprawie pasażerów pociągu, ale i oni nie mieli pojęcia, kim jest mężczyzna. Na czas prowadzenia czynności zabrano go do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Przeprowadzone przez lekarza badanie nie wykazało u niego żadnych innych niepokojących objawów.

Już wiedzą, kim jest

We wtorek funkcjonariusze opublikowali wizerunek nieznajomego mężczyzny oraz jego dokładny rysopis. W środę, około godziny 10, poinformowali, że udało się ustalić dane mężczyzny. Pasażer to 24-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. - Kilku członków jego rodziny zobaczyło zdjęcie publikowane w mediach i sami się do nas odezwali. Sprawdziliśmy podane przez nich dane - powiedział Sawicki. - Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania - dodał.

Jak przekazuje policja, 24-latek boryka się z problemami zdrowotnymi i rodzinnymi. Po ustaleniu jego danych osobowych samodzielnie opuścił komendę.

Autor:FC, aa/ tam

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/ Krzysztof Maria Różański, (Upior polnocy) (CC BY-SA 3.0)

Pozostałe wiadomości