TVN24 | Pomorze

Jego 15-letnia córka zginęła podczas kuligu, ojciec usłyszał zarzuty

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Zmarła 15-latka, która podczas kuligu uderzyła w drzewoTVN24
wideo 2/4
TVN24Zmarła 15-latka, która podczas kuligu uderzyła w drzewo

Podczas kuligu zginęła 15-letnia dziewczyna. Po trwającym kilka miesięcy śledztwie prokurator postawił jej ojcu zarzut spowodowania ciężkiego wypadku komunikacyjnego.

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który zorganizował kulig, w trakcie którego zginęła jego 15-letnia córka. - poinformował media we wtorek prokurator Sławomir Karmowski z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Do tragicznego wypadku doszło w styczniu w miejscowości Adamowo w pobliżu Elbląga (Warmińsko-Mazurskie). 40-letni kierowca renault trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, a na nich sześć osób, po dwie na każdym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Taki kulig jest wbrew prawu

Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 15-latka, która doznała ciężkich obrażeń głowy, zmarła w szpitalu. Druga z dziewcząt miała złamaną rękę i stłuczenia głowy. Prokuratora rejonowa w Elblągu, prowadząca postępowanie w sprawie wypadku, zleciła opinię biegłym. Otrzymała ją teraz - przekazał Karmowski.

Podał, że 22 lipca Adam K. usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego wypadku komunikacyjnego, w którym dwie osoby zostały poszkodowane. Mężczyzna, który jest ojcem 15-latki przyznał się do winy - podał prokurator. Dodał, że za ten czyn grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Jak podawała wcześniej elbląska policja 40-latek w chwili wypadku był trzeźwy. Jego stan psychiczny początkowo nie pozwalał na przesłuchanie go.

Grozi grzywna

Policja wskazywała, że przepisy ruchu drogowego kategorycznie zabraniają ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Organizacja takiego kuligu jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany 500-złotowym mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub jeszcze wyższą grzywną przez sąd.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24