Pomorze

Dźwig przewrócił się na budowany statek. Dwaj pracownicy zostali ranni

Pomorze

Wypadek w stoczni w Gdańsku
tvn24Dźwig runął na budowany statek

Niebezpieczny wypadek w Gdańsku. W stoczni Wisła przewrócił się dźwig wykorzystywany do budowy statków. Rannych zostało dwóch mężczyzn, jeden z nich stracił dwa palce dłoni i doznał urazu głowy.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło w stoczni Wisła, która znajduje się w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Stocznia leży na lewym brzegu Wisły Śmiałej, przy ulicy Przełom 1.

- Na budowany statek przewrócił się dźwig, który był wykorzystywany do przenoszenia dużych elementów. Dźwig wypadł z torów, po których się porusza i upadł. Poszkodowany został jeden z pracowników, który stracił dwa palce u dłoni i doznał urazów głowy - poinformował st. bryg. Jakub Zambrzycki z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

Po wypadku w stoczni ranne zostały dwie osobyKomenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
Ranny został pracownik stoczniKomenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

Rannych przewieziono do szpitala

Jak powiedział Zambrzycki, mężczyzna był przytomny i został zabrany do szpitala. - Na statku było bardzo dużo pracowników, są w szoku, mogło się to skończyć znacznie gorzej - dodał.

Drugi ranny mężczyzna to operator dźwigu, który się przewrócił. - Jest lekko ranny, ale też został przewieziony do szpitala - wyjaśnił rzecznik PSP w Gdańsku.

Na miejscu strażacy kończą swoją akcję, teraz to stocznia będzie musiała zorganizować specjalny sprzęt, by podnieść dźwig. Konstrukcja, która runęła, to żuraw szynowy o udźwigu do 20 ton i wysokości podnoszenia do 32 metrów. Stocznia Wisła zatrudnia około 200 pracowników stałych oraz około 40 sezonowych.

Dźwig przewrócił się w stoczniKomenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
Dźwig przewrócił się w stoczni
Dźwig przewrócił się w stocznitvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości