TVN24 | Pomorze

12 lat więzienia za zabójstwo 18-latka na plaży

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Szczecin
Mężczyzna zmarł w wyniku poważnych ran zadanych nożem (wideo archiwalne)
Mężczyzna zmarł w wyniku poważnych ran zadanych nożem (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/9
tvn24Mężczyzna zmarł w wyniku poważnych ran zadanych nożem

Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na plaży w Dziwnowie w 2019 roku. Sprawca, który w dniu zabójstwa miał 18 lat, został nieprawomocnie skazany na 12 lat więzienia.

Jak poinformował nas Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, zapadł wyrok w sprawie młodego mężczyzny, który w sierpniu 2019 roku zabił swojego rówieśnika. Został skazany na 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w areszcie. Wyrok jest nieprawomocny. Mężczyźnie groziło dożywocie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

18-latek zabił 18-latka

Do zabójstwa doszło na początku sierpnia 2019 roku w późnych godzinach nocnych. - Około godziny 23 otrzymaliśmy wezwanie do mężczyzny, który miał zostać raniony nożem w Dziwnowie (Zachodniopomorskie). Na miejscu zastaliśmy młodego mężczyznę z kilkunastoma ranami kłutymi klatki piersiowej. Nie dawał oznak życia – przekazywała nam wówczas Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Reanimacja okazała się nieskuteczna.

Do ataku doszło przed namiotem na plaży, w którym funkcjonuje sezonowo dyskoteka. Okazało się, że ofiarą jest 18-latek, który miał 11 ran zadanych nożem.

Na miejscu był także równolatek ofiary, który został zatrzymany przez policję. Dwa dni później usłyszał zarzut zabójstwa.

Najpierw zabił, potem zadzwonił na pogotowie

Jak przekazywała nam Agnieszka Lorenc z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, 18-latek miał zadać ofierze jedenaście ciosów nożem, z czego pięć w okolice klatki piersiowej. Po zabójstwie zadzwonił na pogotowie.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: dziwnow.net

Pozostałe wiadomości