Dwa miesiące utrudnień w Gdańsku

Pomorze

PKMPrace przy budowie kolei trwają już trzy miesiące

Przez budowę wiaduktu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zwężona zostanie ul. Polanki.

Ulica Polanki zostanie zwężona w poniedziałek o godz. 12.00. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace tuż nad ulicą zaplanowano do 15 listopada br.

Zbudują wiadukt

Jak informuje Tomasz Konopacki, rzecznik PKM, w poniedziałek tuż nad ulicą rozpocznie się budowa jednego z wiaduktów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

- Ze względu na przyjętą technologię robót, wymagającą lokalizacji tymczasowych podpór dla budowy konstrukcji wiaduktu w pasie drogowym, dla zachowania ich stabilności niezbędne jest zwężenie obu pasów ul. Polanki do 3 metrów – tłumaczy.

Największa inwestycja

Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to największa inwestycja infrastrukturalna samorządu województwa pomorskiego. Władze województwa przeznaczyły na ten cel łącznie ok. 760 mln zł netto, z czego ponad 500 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

Nowa linia połączy Gdańsk-Wrzeszcz z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy i dalej połączy się z istniejącą linią kolejową Gdynia-Kościerzyna.

Dzięki PKM zarówno z Gdańska, jak i z Gdyni można będzie dojechać pociągiem do Portu Lotniczego w niecałe 25 minut. Oddanie do użytku całej nowej linii PKM planowane jest w połowie 2015 roku. Przewiduje się, że z PKM będzie korzystać rocznie od 6,5 do 10,5 mln pasażerów.

Zobacz, jak pojedzie Pomorska Kolei Metropolitalna:

Zobacz jak pojedzie Pomorska Kolej MetropolitalnaPKM

Tu będzie zwężenie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: aja/mz / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: PKM