Pomorze

Duda wstydzi się za III RP, Wałęsa wstydzi się za Dudę

Pomorze

tvn24Lech Wałęsa powiedział, że wstydzi sie prezydenta Dudy

- Wstydzę się, że demokracja dała nam taki prezent w postaci Dudy – to odpowiedź Lecha Wałęsy na poranne słowa Andrzeja Dudy podczas obchodów 45. rocznicy wydarzeń Grudnia'70 w Gdyni.

- Pół roku miałem nie odzywać się na takie wpadki, ale tym mnie zirytował i zdenerwował, i mogę powiedzieć, że od tego momentu wstydzę się, że demokracja dała nam taki prezent w postaci Dudy – mówił poirytowany Wałęsa.

- Nigdy na zewnątrz nie mówiłem o tym, ale od dzisiejszego dnia będę mówił w kraju, że wstydzę się takiego prezydenta i na zewnątrz we wszystkich wywiadach, gdzie tylko mnie zapytają – przekonywał.

"Za naszą koncepcją musi być naród"

Wałęsa zapowiedział, że od teraz będzie zgłaszał wszystkie swoje uwagi i zamierza "budować forum przeciw".

- Na pewno za dużo osób przeciw teraz nie będzie, jak tyle obiecano, zgłoszono tyle populistycznych haseł. Wiele ludzi się na to nabrało, więc poczekajmy na ich spełnianie i wtedy wiele osób wróci na rozsądną drogę. Za naszą koncepcją musi być naród. Na razie naród jest, przez demagogię, po drugiej stronie – mówił były prezydent.

Prezydent w rocznicę Grudnia'70: wstyd za III RP

Andrzej Duda w czwartek rano w Gdyni brał udział w obchodach 45. rocznicy wydarzeń Grudnia'70. W przemówieniu mówił o wstydzie za III RP, w której "komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru" i która "z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/kv / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24