TVN24 | Pomorze

Wspólne ćwiczenia Polski i USA. Przeładunek amerykańskiego sprzętu wojskowego

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa
Źródło:
TVN24 Szczecin/PAP
Trwa przeładunek amerykańskich wozów pancernych
Trwa przeładunek amerykańskich wozów pancernychtvn24
wideo 2/11
tvn24Trwa przeładunek amerykańskich wozów pancernych

Na poligonie pod Drawskiem Pomorskim trwa przeładunek amerykańskiego ciężkiego sprzętu wojskowego. Wyjeżdżają między innymi wojskowe Humvee, a pojawią się czołgi Abrams.

Ogromna akcja logistyczna, która ma obecnie miejsce pod Drawskiem Pomorskim (Zachodniopomorskie) jest częścią międzynarodowych ćwiczeń wojskowych i ma za zadanie pokazać, że NATO jest w stanie błyskawicznie przemieszczać się z jednego odległego miejsca w drugie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Z Polski wyjeżdżają amerykańskie wojska, które były w Drawsku w ramach ćwiczenia strategicznego przerzutu sił z USA do Europy. Ćwiczenia nazwane były Defender-Europe 20. We wtorek rozpoczęły się z kolei ćwiczenia Emergency Deployment Readiness (pierwotnie planowane jako jedno z ćwiczeń połączonych z Defender-Europe 20), w ramach których około 500 żołnierzy amerykańskich wojsk pancernych przerzuconych do Europy, będzie ćwiczyć na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Czołgi M1 Abrams podczas operacji Pustynna BurzaPHC D. W. HOLMES II, US Navy

- To bardzo ważne doświadczenia, korzystne przede wszystkim dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO - powiedział podczas konferencji dwa dni temu Mariusz Błaszczak, szef MON.

Na specjalne platformy kolejowe załadowano już sporo sprzętu, który opuści Polskę w kierunku Rumunii. To także wozy opancerzone oraz słynne amerykańskie Humvee.

Jak przekazał nam Andrzej Pindor, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Transportu w Szczecinie, prawdziwą gratką dla fanów militariów będą czołgi typu Abrams, które przyjadą do Polski jeszcze w czwartek wieczorem.

Humvee amerykańskich MarinesCpl. Nicole A. LaVine, korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych
Poligon znajduje się w Drawsku PomorskimGoogle Maps

Autor:eŁKa

Źródło: TVN24 Szczecin/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości