Pomorze

DDrome, sztuczny nos, system monitorowania kąpieli. Wynalazki w Gdańsku

Pomorze

materiały organizatoraTargi potrwają dwa dni

W Gdańsku ruszają dziś Targi Technicon Innowacje 2012. Swoje wynalazki, często zaskakujące, zaprezentują wystawcy z całej Polski.

- Chcemy rozpowszechnić innowacje w wielu dziedzinach, m.in. automatyce, elektroenergetyce, elektronice, informatyce i telekomunikacji, inżynierii morskiej, medycynie, przemyśle chemicznym, robotyce i transporcie - wymienia Ewa Szpiek z Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, które po raz ósmy organizują Technicon Innowacje.

W dwudniowych targach swoje wynalazki zaprezentują wyższe uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne oraz firmy z całej Polski. Większość prezentowanych pomysłów to absolutne nowości, jeszcze nie wdrożone w życie.

Diagnostyczna mata i sztuczny nos

Wśród wynalazków będzie można zobaczyć m.in. system do tworzenia map zagrożeń hałasem, nowe baterie słoneczne z organicznych związków chemicznych i pasażerski statek z napędem hybrydowym. Ale to nie koniec ciekawostek.

Wystawcy pochwalą się także niecodziennymi wynalazkami, jak elektroniczny system monitorowania kąpieli w wannie, diagnostyczna mata na krzesło, opaska chłodząca naczynia oraz prototyp elektronicznego nosa, który zdolny jest m.in. ocenić świeżość żywności.

Miłośników muzyki powinien zainteresować ddrome - czyli interaktywny instrument audiowizualny. Pozwala on kilkuosobowej grupie na tworzenie utworu muzycznego oraz towarzyszących mu efektów wizualnych. Targi można odwiedzać 25 i 26 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku przy ulicy Żaglowej 11. Więcej informacji pod tutaj.

Autor: aja/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora

Pozostałe wiadomości