Zignorował opadające rogatki i wjechał na przejazd, zablokował się. Pasażer wyłamał szlaban

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, KPP w Wąbrzeźnie
Kierowca chciał przejechać przez przejazd mimo opadających rogatek
Kierowca chciał przejechać przez przejazd mimo opadających rogatek KPP w Wąbrzeźnie
wideo 2/5
KPP w WąbrzeźnieKierowca chciał przejechać przez przejazd mimo opadających rogatek

Kierowca volkswagena, mimo opadających rogatek i czerwonego światła, wjechał na przejazd kolejowy. Opadający szlaban zablokował się jednak między samochodem a przyczepką. Pociąg się zbliżał, a kierowca nie mógł wykonać żadnego manewru. W pewnym momencie pasażer auta wysiadł i wyłamał szlaban. Policja publikuje nagranie ze zdarzenia.

Wszystko działo się 11 stycznia przed godziną 11 w miejscowości Czystochleb (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowca osobowego volkswagena wjechał z przyczepką na przejazd kolejowy, ignorując czerwone światło i opadające rogatki. Nie zdążył jednak przejechać, a szlaban zatrzymał się na dachu auta.

- Kierowca mimo to ruszył jeszcze do przodu, w wyniku czego szlaban zablokował się między autem a przyczepką. Mężczyzna, widząc nadjeżdżający pociąg, próbował wykonywać różne bezskuteczne manewry. Kiedy nie przyniosły one efektu, z auta wysiadł nagle pasażer, który wyłamał szlaban i rzucił obok jezdni - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jechał dalej mimio opadających rogatekKPP w Wąbrzeźnie

Kierowcy grozi mandat w wysokości trzech tysięcy złotych

Jak dodali funkcjonariusze, kiedy tylko pociąg przejechał, kierowca volkswagena odjechał, chociaż sygnalizator nadal wyświetlał czerwone światło.

- Policjanci ustalili już personalia sprawcy tego czynu. W myśl nowo obowiązujących przepisów kierowcy grozi kara co najmniej 3000 złotych grzywny - dodali policjanci.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po przejazdach kolejowych. Kiedy jednak doszłoby do niebezpiecznych sytuacji, jak opisane powyżej, w żadnym wypadku nie należy wchodzić na tory i próbować zatrzymywać pociągu na własną rękę. Każdy przejazd kolejowy oznaczony jest tak zwaną "żółtą naklejką" z jego numerem własnym oraz numerem alarmowym, gdzie należy zadzwonić i poinformować o zagrożeniu, aby dyżurny ruchu zatrzymał nadjeżdżające pociągi. Więcej szczegółów i materiałów informacyjnych znajdziemy na stronie internetowej PKP oraz "Bezpieczny przejazd".

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, KPP w Wąbrzeźnie

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Wąbrzeźnie

Pozostałe wiadomości