Cyberryba, okręt podwodny i trenażer na Pikniku Naukowym

Pomorze

TVN24 GdańskSymulator okrętu morskiego

Symulatory, laboratoria i najnowsze osiągnięcia Akademii Marynarki Wojennej na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się Piknik Naukowy w AMW w Gdyni, który rozpocznie się o godz. 10.00.

Uczelni będzie się przede wszystkim chwalić swoimi osiągnięciami naukowymi. Udostępni także zwiedzającym laboratoria i symulatory, na których na codzień ćwiczą studenci. A jest co oglądać.

Z pewnością dużą popularnością będą się cieszyć różnego rodzaju symulatory, m.in.: radarowe, nawigacyjno-manewrowe, łączności morskiej i systemu GPS. Chętni będą mogli także spróbować swoich sił w prawidłowym załadunku statku, tak aby nie zatonął. Oczywiście również na symulatorze.

Dla zainteresowanych militariami udostępniony zostanie natomiast najnowszy w Polsce trenażer strzelecki. Trening na symulatorze przypomina grę komputerową. To nie koniec atrakcji.

Prawie jak na okręcie podwodnym

Akademia Marynarki Wojennej pokaże także wyposażenie zewnętrzne okrętów podwodnych. Chętni będą mogli też sami sterować okrętem podwodnym na specjalnym symulatorze.

Cyberryba i inne wynalazki

Naukowcy pokażą też stworzoną przez nich cyberrybę, a dzięki specjalnym goglom, będzie można obserwować w czasie rzeczywistym Gdynię z lotu bezzałogowego statku powietrznego.

To tylko część zajęć i pokazów jakie czekają na uczestników Pikniku Naukowego w Akademii Marynarki Wojennej, który odbędzie się w ramach X Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Na piknik uczelnia zaprasza w piątek, 25 maja, od godz. 10:00, ul. Śmidowicza 69.

Autor: ws/par

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Gdańsk