CNN pokaże gdańskie jachty i... gitary

Pomorze

SunreefYachts/facebook | mat.prasoweLuksusowe Jachty Sunreef Yachts

Telewizja CNN znowu odwiedzi Polskę. W magazynie "Eye on Poland" pokaże przede wszystkim przygotowania do Euro 2012. W gdańsku dziennikarzy CNN zainteresowały także drogie jachty i gitary.

"Eye On" to specjalny tygodniowy program stacji CNN International, dzięki któremu widzowie na całym świecie poznają różne kraje, regiony, tradycje i kultury. W tym roku dziennikarze CNN odwiedzą m.in. Gdańsk, by pokazać luksusowe jachty i gitary.

– To dość nietypowy wybór – przyznaje Marcelina Cholewińska z biura prasowego CNN International. – Chcemy jednak zainteresować międzynarodowego widza, bo polskie jachty są chętnie kupowane zagranicą, a gdański, rodzinny biznes gitarowy to ewenement na skalę światową - dodaje.

Nie tylko Euro

Program poprowadzi korespondentka CNN International Fionnuala Sweeney. Dziennikarka będzie na żywo z różnych miejsc w Warszawie zapowiadać reportaże, które zostały wcześniej nagrane. – Siłą rzeczy, głównym tematem będą przygotowania do Euro – wyjaśnia Cholewińska. – Oprócz tego pokażemy polskie złoża gazu łupkowego, a nawet polski świat mody - opowiada.

Modelki i Minister Finansów

Ekipa spotka się m.in. z modelką Anją Rubik, z prezesem LOT Marcinem Pirógiem i z Ministrem Finansów Janem Vincentem-Rostowskim. Program będzie można oglądać na żywo o 17.00 od poniedziałku 28 maja do piątku 1 czerwca na antenie CNN International.

Film promujący Eye on PolandCNN International | CNN International

Autor: aja

Źródło zdjęcia głównego: SunreefYachts/facebook | mat.prasowe