Ciężarówka uderzyła w zbiornik z gazem. Ewakuacja na stacji paliw

Pomorze

Aktualizacja:
TVN 24Samochód uderzył w zbiornik z gazem

Strażacy opanowali wyciek gazu LPG na stacji benzynowej w Chojnicach (woj. pomorskie) przy ul. Tucholskiej - poinformował rzecznik miejscowej Komendy Powiatowej PSP kpt. Marcin Wróblewski. Na zamkniętej przez kilka godzin ulicy przywrócono ruch. Ewakuowano stację benzynową w Chojnicach po tym jak rozszczelnił się zbiornik z gazem, w który uderzyła ciężarówka. Na miejscu jest 11 zastępów straży pożarnej.

Do rozszczelenienia zbiornika z gazem LPG przy ul. Tucholskiej w Chojnicach doszło w piątek przed godziną 15.00. Jak informowała Magdalena Stolp z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ze wstępnych ustaleń wynikało, że przyczyną awarii była ciężarówka, która uderzyła w zbiornik podczas cofania.

- Ciężarówka najprawdopodobniej cofając uderzyła w zbiornik z gazem uszkadzając go, zbiornik się rozszczelnił i wyciekał z niego gaz – poinformowała asp. Magdalena Stolp z chojnickiej policji.

ZDJĘCIA OTRZYMALIŚMY NA KONTAKT24 - CZYTAJ WIĘCEJ

Ewakuowano kilkanaście osób

Policja ewakuowała trzech pracowników stacji paliw i kilkanaście osób z pobliskich zakładów. Zamknięto też ul. Tucholską na odcinku od ulicy Przemysłowej do Gdańskiej. Ruchem kierowali funkcjonariusze.

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach kpt. Marcin Wróblewski poinformował, że na miejscu było 11 zastępów straży pożarnej, oprócz zawodowych strażaków i jednostek OSP na stację wezwano specjalistyczną grupę ze Starogardu Gdańskiego. Strażacy, jak powiedział kpt Wróblewski, najpierw utworzyli kurtyny wodne, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się gazu. Później ubrani w ochronne stroje członkowie grupy ze Starogardu Gdańskiego zakręcili zawory przy zbiorniku likwidując w ten sposób wyciek.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24