Czołowe zderzenie z koparką, nie żyje 22-letni kierowca

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Śmiertelny wypadek na drodze między Silnem a ChojnicamiKP PSP Chojnice
wideo 2/7
KP PSP ChojniceŚmiertelny wypadek na drodze między Silnem a Chojnicami

22-letni kierowca zginął w wypadku, do którego doszło pomiędzy Silnem a Chojnicami (Pomorskie). - Kierowca golfa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z koparko-ładowarką.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 240 pomiędzy Silnem a Chojnicami. Służby zgłoszenie dostały w poniedziałek przed godziną 7. - Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca osobowego golfa, jadąc w kierunku Chojnic, z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka koparko-ładowarką - przekazała mł. asp. Justyna Przytarska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

22-letniego mieszkańca gminy Chojnice nie udało się uratować.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Jak informuje policja, kierowca koparko-ładowarki był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

- Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne obu pojazdów. Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu zostały zabezpieczone i trafiły na wyznaczony parking - dodała Przytarska.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Szczególnie zwracamy się do młodych kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu. Bądźmy przezorni i starajmy się przewidywać, co może wydarzyć się na drodze. Każdy podejmowany manewr może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad pojazdem, zwolnijmy i wykonujmy wszystkie manewry płynnie i mniej gwałtownie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Do wypadku doszło między Silnem a Chojnicami

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Chojnice