Pomorze

Chcieli zwiedzić ECS, ale pocałowali klamkę. "Zapraszamy w poniedziałek"

Pomorze

GIK | Sylwia LegutkoChcieli zwiedzać ECS

W Europejskim Centrum Solidarności pojawi się dziś prezydent Bronisław Komorowski. Z tego powodu budynek jest dziś zamknięty dla zwiedzających. Wielu chętnych na zwiedzanie odeszło dziś z kwitkiem.

Imprezy i wydarzenia towarzyszące otwarciu ECS trwają od soboty. Do nowej placówki przybyli nie tylko znani politycy i działacze Solidarności, ale też ponad tysiąc osób, które chciało zobaczyć wystawę stałą w "ochrzczonym" budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie wpuścili zwiedzających

Przez całą sobotę ECS było otwarte dla zwiedzających. Organizatorzy zapraszali na warsztaty i spotkania m.in. z Jackiem Federowiczem czy Chrisem Niedenthalem.

Na plakatach promujących wydarzenie pojawiła się informacja, że muzeum zaprasza na uroczystości w dniach 30 i 31 sierpnia, więc wiele osób pojawiło się tam też w niedzielę.

- Byłam tutaj wczoraj i jestem pod wrażeniem budynku. Tylko zdziwiłam się, że dzisiaj zastałam zamknięte drzwi. Chciałam pokazać symbol Solidarności koleżance, ale musimy się obejść smakiem – mówi pani Kasia.

Rzeczniczka ECS-u tlumaczy, że już od dawna informowali ludzi o tym, że w niedzielę placówka będzie zamknięta. - To ze względu na uroczyste obchody w niedzielę. Zapraszamy za to w poniedziałek. Przez cały wrzesień można zobaczyć wystawę za darmo - tłumaczy rzeczniczka ECS Aleksandra Dulkiwiecz.

Dziś zwiedza prezydent

W niedzielę ECS zwiedzać będzie m.in. Bronisław Komorowski. Prezydent złoży kwiaty pod historyczną bramą stoczni oraz zasadzi Dąb Wolności.

Centrum będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-20.00.

Tutaj jest ECS:

31.08.2014 | Wałęsa znów przed Stocznią. W Gdańsku otwarto Europejskie Centrum Solidarności
31.08.2014 | Wałęsa znów przed Stocznią. W Gdańsku otwarto Europejskie Centrum SolidarnościFakty Online

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/r / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: GIK | Sylwia Legutko

Pozostałe wiadomości