CBA zatrzymało 3 osoby za oszustwa przy dostawach węgla

Pomorze

TVN240c2f22f6ad14b33bee0299d7a5f9c23e

Trzy osoby podejrzane o oszustwa przy dostawach węgla do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lęborku zostały w czwartek aresztowane przez sąd w Słupsku. Podejrzanych zatrzymało CBA.

Aresztowani to kierownik zaopatrzenia lęborskiego MPEC Jerzy M., szef prywatnej spółki ze Szczecina Arkadiusz M. i przedstawicielka handlowa tej firmy Agata K. Prokuratura przedstawiła całej trójce zarzut oszustwa na stanowisku kierowniczym, za który Kodeks Karny przewiduje do 8 lat więzienia. Na razie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku trafili na 3 miesiące do aresztu.

200 tys. zł na szkodę firmy Z ustaleń śledczych wynika, że kierownik działu zaopatrzenia MPEC miał w zamian za korzyści majątkowe uzyskiwane od pracowników szczecińskiej spółki kupować od nich po zawyżonych cenach węgiel o zaniżonej kaloryczności. MPEC w Lęborku miał na tym stracić co najmniej 200 tys. zł.

Proceder miał trwać od marca 2011 roku do stycznia 2012 r. Na razie nie ustalono, jaką kwotę przyjął Jerzy M. Materiały do śledztwa zebrało Centralne Biuro Antykorupcyjne i funkcjonariusze tego Biura zatrzymali podejrzanych.

Autor: maz/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24