TVN24 | Pomorze

Sprintem za złodziejem. Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. Pościg nagrała kamera monitoringu
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. Pościg nagrała kamera monitoringupomorska policja
wideo 2/5
policja

Policjant z Bytowa (woj. pomorskie) po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. Przyłapany na gorącym uczynku 23-latek miał najpierw rzucać w funkcjonariusza butelkami, później zaczął przed nim uciekać. Pościg - po parkingu przed sklepem - nagrały kamery monitoringu. Podejrzanemu o kradzież grozi teraz pięć lat więzienia. Na jaw wyszło bowiem, że już wcześniej dopuścił się podobnych zachowań.

Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów w Bytowie (Pomorze). Na zapisie z monitoringu widać pościg jednego mężczyzny za drugim. Kamera zarejestrowała, jak przebiegają przez parking, a dystans między nimi szybko się zmniejsza. Gdy wbiegają na pas zieleni, drugi z mężczyzn sprawnie powala uciekającego na ziemię i obezwładnia go.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja: próbował ukraść alkohol, rzucał butelkami w funkcjonariusza

Ścigający to dzielnicowy z Bytowa, ścigany - 23-latek podejrzany o kradzież. Policjant, który był po służbie na zakupach w sklepie, zauważył zachowanie 23-latka. Mężczyzna miał próbować opuścić sklep bez płacenia za alkohol, który ukrył pod kurtką. Gdy zorientował się, że został przyłapany na gorącym uczynku, miał - jak relacjonuje policja - zacząć rzucać butelkami w próbującego zatrzymać go funkcjonariusza. Później zaczął uciekać, a finał pościgu widać na nagraniu z kamery monitoringu.

- Śledczy ustalili, że to nie była pierwsza kradzież 23-latka. Od sierpnia miał ukraść alkohol za 1100 złotych. Grozi mu pięć lat więzienia - przekazuje nam komisarz Michał Sienkiewicz, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości