Wybuch bankomatu w Bydgoszczy. Policjanci szukają sprawców

Pomorze

Wybuch bankomatu w Bydgoszczy. Policja szuka sprawcówtvn24
wideo 2/9

Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w nocy z piątku na sobotę w Bydgoszczy. Tej nocy, na terenie tego samego osiedla, ktoś uszkodził także inny bankomat. Policjanci szukają sprawców zdarzeń. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wybuch przy ulicy Bortnowskiego w Bydgoszczy mieszkańcy usłyszeli około godziny 3 w nocy z piątku na sobotę. Na miejsce pojechali policjanci.

- Tam funkcjonariusze nikogo nie zastali, jednak potwierdzili, że doszło do uszkodzenia bankomatu. Najprawdopodobniej przy użyciu jakichś środków, czy też materiałów, które spowodowały eksplozję tego bankomatu - mówi kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Ekipa dochodzeniowo-śledcza do rana przeprowadzała oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczała dowody i sprawdzała pobliskie monitoringi.

- Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem, kto stoi za uszkodzeniem tego bankomatu. Ustalamy też, czy doszło do kradzieży samych pieniędzy - mówi Słomski.

Inny bankomat uszkodzony

Jak dodaje policjant, tej nocy na tym samym osiedlu uszkodzony został także inny bankomat.

- Z tych uszkodzeń można wnioskować, że tutaj sprawcy najprawdopodobniej próbowali włamać się do bankomatu, jednak z jakichś powodów nie doszło do samego włamania - tłumaczy.

Policjanci sprawdzają, czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/pm / Źródło: tvn24