Pomorze

Starsza kobieta przechodzi przez pasy, uderza w nią samochód

Pomorze

ShutterstockKobieta została potrącona na przejściu dla pieszych

Kobieta chciała przejść przez pasy. Nagle wjechał w nią samochód. Potrącona 80-latka trafiła do szpitala. 29-latka kierująca peugeotem była trzeźwa. Policja odebrała jej prawo jazdy i bada przyczyny zdarzenia.

Wszystko działo się w poniedziałek o godzinie 10.35 w Bydgoszczy. Przy ulicy Skłodowskiej-Curie 80-latka chciała przejść przez pasy. Nagle z impetem wjechał w nią samochód.

- 29-letnia kobieta kierująca peugeotem 206 potrąciła pieszą przechodzącą po oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierująca była trzeźwa. Zostało jej odebrane prawo jazdy - poinformowała st. asp. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Potrącona 80-latka z urazami została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Niestety, po kilku dniach zmarła.

- Badamy okoliczności zdarzenia. Prowadzone jest postępowanie karne w tej sprawie - mówi kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na tym przejściu wcześniej doszło do śmiertelnego wypadku

Według wstępnych ustaleń policji, w tym roku to pierwsze potrącenie na tym przejściu. W zeszłym roku doszło tutaj do dwóch potrąceń, z czego jedno było śmiertelne. Zmarła wtedy potrącona 84-latka.

- To przejście dla pieszych jest oznakowane. Są znaki poziome i pionowe. Tutaj wina leży po stronie ludzi. Wielokrotnie apelujemy o ostrożność. Na drodze ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Dotyczy ona zarówno kierowców, jak i pieszych – podsumowuje kom. Słomski.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości