Szła chodnikiem, zmiótł ją samochód. Piesza nie żyje

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Auto przewróciło się na kobietęKWP w Bydgoszczy
wideo 2/5
KWP w BydgoszczyAuto potrąciło kobietę

Do tragicznego wypadku doszło przed Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy. Samochód dostawczy potrącił starszą kobietę, idącą chodnikiem. Piesza zginęła na miejscu, kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W środę około godziny 10:40 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Powstańców Warszawy – przekazała nam podkom. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem transporterem, prawdopodobnie z przyczyn zdrowotnych, spowodował kolizję z zaparkowanymi dwoma samochodami, po czym wjechał na chodnik i tam potrącił idącą kobietę – relacjonuje policjantka. Bus uderzył w 69-letnią kobietą, która zmarła na miejscu. Po tym jeszcze przejechał przez ogrodzenie szpitala i przewrócił się na bok.

Kierowca został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. Prawdopodobnie w trakcie jazdy miał atak padaczki i nie mógł opanować auta, co doprowadziło do wypadku.

- Bydgoscy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratora czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia - dodała podkom. Kowalska.

Wypadek miał miejsce tuż obok szpitala
KWP w Bydgoszczy

eŁKa/ks

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP