TVN24 | Pomorze

Broń maszynowa, narkotyki i sześciu zatrzymanych

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
CBŚP zatrzymało czterech mężczyzn w Bydgoszczy
CBŚP zatrzymało czterech mężczyzn w Bydgoszczycbsp.policja.pl
wideo 2/7
cbsp.policja.plCBŚP zatrzymało czterech mężczyzn w Bydgoszczy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Bydgoszczy i Poznania przeprowadzili dwie akcje, podczas których zatrzymali łącznie sześć osób. - Przejęli ponad 17 kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, kokainę, haszysz, marihuanę i tabletki ecstasy. Zabezpieczyli także broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia - wymienia nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

Jedną z akcji przeprowadzili policjanci z zarządu CBŚP w Bydgoszczy. Na jednym z osiedli w tym mieście zatrzymali czterech mężczyzn, którzy do wynajętego busa chcieli załadować paletę wypełnioną wiadrami. W środku miała być farba emulsyjna.

- Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10 kilogramowych pakunków, czyli łącznie 10 kilogramów haszyszu, oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą. Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były trzy kilogramy marihuany oraz pistolet maszynowy RAK wraz z załadowanym magazynkiem - przekazała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Dodała, że podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli też maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Mężczyźni zostali przesłuchani. W Prokuraturze Rejonowej w Bydgoszczy usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Jeden z mężczyzn zaczął uciekać

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Kolejną akcję przeprowadzili policjanci z zarządu CBŚP w Poznaniu.

- Zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Jeden z mężczyzn na widok policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu ulicami Kalisza został zatrzymany. Wówczas to okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie ponad kilogram amfetaminy - przekazała Jurkiewicz.

Policjanci przeszukali też miejsca zamieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli jeszcze dwa kilogramy amfetaminy, około kilograma marihuany i ponad 500 sztuk tabletek ecstasy.

- Według śledczych narkotyki miały być sprzedane głównie na terenie Kalisza - dodaje rzecznik.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Tamtejszy sąd rejonowy zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Oba śledztwa mają charakter rozwojowy.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło w Kaliszu

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości