Dron obserwował, policjanci kontrolowali. "Kierujący powinni zwiększyć swoją uwagę"

Autor:
ng/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Policyjny dron skontrolował bydgoskie ulice. Zarejestrował 11 wykroczeń
Policyjny dron skontrolował bydgoskie ulice. Zarejestrował 11 wykroczeńKMP Bydgoszcz
wideo 2/8
KMP Bydgoszcz

Policjanci z Bydgoszczy z pomocą drona przeprowadzili działania na ulicy miasta i Przyłubia. Szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Najczęstsze wykroczenie? Jak wskazują funkcjonariusze, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na nim. Działania zakończyły się ośmioma mandatami i trzema pouczeniami.

W przypadku ostatnich akcji, które miały miejsce w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego oraz na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu funkcjonariusze wykorzystali do akcji drona. I wykryli 11 wykroczeń, za które nałożyli osiem mandatów karnych. Trzech kierujących zostało pouczonych.

"Najczęstszym popełnianym przez kierowców wykroczeniem było wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na. Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże" - podkreśla Komenda Miejskiej Policji w Bydgoszczy w komunikacie.

Zachowanie kierowców widać na nagraniu opublikowanym przez policjantów. Wśród nich jest na przykład kierowca ciężarówki, który wyprzedza drugiego tira na przejściu dla pieszych, a także kilku kierujących autami osobowymi, którzy popełniają podobne wykroczenia.

Policja: wielu wypadków można by uniknąć

Jak przypominają policjanci, piesi i rowerzyści to najbardziej narażeni uczestnicy ruchu drogowego. Najczęściej w przypadku zderzenia z pojazdem, to właśnie oni zostają ranni lub tracą życie.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

"Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy się do zasad na nich panujących. Zwiększyć bezpieczeństwo można również dzięki stosowaniu elementów odblaskowych" - uczulają policjanci. Funkcjonariusze przyznają też, że nie zawsze to kierowcy ponoszą winę. W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Chodzi m.in. o nieostrożne wchodzenie na jezdnię, przechodzenie przez nią na czerwonym świetle, czy też wtargnięcie zza pojazdu.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości