Ukrywali się od sierpnia. Poszukiwani w sprawie śmiertelnego potrącenia zgłosili się na policję

Pomorze

Kierowca i pasażerka zgłosili się na policjęKWP w Bydgoszczy/OSP Nowa Wieś Wielka
wideo 2/3

Policjanci z Bydgoszczy od sierpnia szukali 30-letniego kierowcy i 29-letniej pasażerki nissana w związku ze śmiertelnym potrąceniem motorowerzysty i ucieczką z miejsca zdarzenia. - Dzisiejszej nocy oboje sami zgłosili się na policję w Inowrocławiu - poinformowała w poniedziałek asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji.

Oboje przyszli na komisariat po północy z niedzieli na poniedziałek. Oświadczyli, że są poszukiwani.

- Zostali zatrzymani. Para była poszukiwana do sprawy spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka.

Chodzi o wypadek z 9 sierpnia 2019 roku w miejscowości Chrośno (woj. kujawsko-pomorskie).

- Kierujący nissanem almera w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Niestety, w wyniku uderzenia kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażer został ranny - przypomina Drobniecka.

Kierowca razem z pasażerką uciekli wtedy z miejsca zdarzenia.

Poszukiwani listami gończymi

30-latek i 29-letnia pasażerka byli poszukiwani listami gończymi.

Policja nie ujawnia szczegółów zatrzymania i tego, czy para tłumaczyła, dlaczego postanowiła po takim czasie zgłosić się na komisariat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

Jak poinformował nas prokurator Włodzimierz Marszałkowski z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, oboje zatrzymani są przesłuchiwani. - Mogą usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu - dodał prokurator.

We wtorek sąd zgodził się na areszt zarówno dla kierowcy, jak i pasażerki pojazdu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ks / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Bydgoszczy/OSP Nowa Wieś Wielka