TVN24 | Pomorze

Bydgoszcz. Młoda kobieta utonęła w gliniance

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy
Do zdarzenia doszło w BydgoszczyGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Bydgoszczy przy ulicy Nad Wisłą

20-letnia obywatelka Mołdawii utonęła w gliniance w Bydgoszczy (województwo kujawsko-pomorskie). Z wody wydobyli ją strażacy nurkowie, a ratownicy medyczni stwierdzili zgon. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Tragedia rozegrała się w środę (6 lipca) przy ulicy Nad Wisłą, w pobliżu Mostu Fordońskiego przez Wisłę w Bydgoszczy. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 15.25.

Pod wodą nurek odnalazł poszukiwaną osobę, która została wyciągnięta na brzeg. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon - brzmiał komunikat Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Policja wyjaśnia okoliczności

Według wstępnych informacji policjantów, 20-latka wraz z grupą osób przebywała nad glinianką. W niewyjaśnionych okolicznościach znalazła się w wodzie i zniknęła pod powierzchnią.

- Z wody, po krótkich poszukiwaniach, wydobyli ją nurkowie ze straży pożarnej. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Kontakt z towarzyszącymi jej osobami był utrudniony, bowiem nie mówili po polsku i byli pod wpływem alkoholu - powiedział komisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W akcji ratowniczej uczestniczyły trzy zastępy strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości