Przejechali na czerwonym, kilkaset metrów dalej czekali na nich policjanci

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
Policja Kujawsko-Pomorska/TVN24
Kierowcy jadą na czerwonym. Kilkaset metrów dalej czekała na nich policjaPolicja Kujawsko-Pomorska
wideo 2/7
Policja Kujawsko-PomorskaKierowcy jadą na czerwonym. Kilkaset metrów dalej czekała na nich policja

Czerwone światło, ale kierowca i tak przejeżdża. Chwilę później kolejny robi to samo. Na obu kilkaset metrów dalej czekali już policjanci z mandatami.

Bydgoscy policjanci po raz kolejny wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. W środę byli w alei Armii Krajowej w Bydgoszczy. Tego dnia udało im się zarejestrować dwa wykroczenia. Funkcjonariusze udostępnili nagranie.

- Widzimy na nim zachowanie dwóch kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie w momencie, gdy mają już czerwone światło. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki - informuje podkomisarz Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Patrol czekał kilkaset metrów dalej. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Za pomocą kamer łapią kierowców, ale i pieszych

Mobilne Centrum Monitoringu pomaga policjantom w ujawnianiu wykroczeń kierowców, ale i pieszych.

W lutym tego roku, w ciągu zaledwie dwóch godzin bydgoscy policjanci ukarali aż 11 osób. Byli to między innymi piesi, którzy przechodzili przez przejście w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle.

W ciągu dwóch godziny policjanci ukarali 11 pieszychPolicjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie pieszych i kierujących przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.Policja Kujawsko-Pomorska

Autor:MAK/gp

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko-Pomorska