Chciał uniknąć zderzenia, odbił w lewo i wjechał pod prąd

Pomorze

Chciał uniknąć zderzenia, przeciął pas zieleni i wjechał pod prądKWP Bydgoszcz
wideo 2/4

Prawdopodobnie jechał za szybko. Kiedy zapaliło się czerwone światło, samochody przed nim zaczęły hamować. Kierowca peugeota, aby uniknąć zderzenia, odbił w lewo, przeciął pas zieleni rozdzielający jezdnie i wjechał pod prąd. Kiedy udało się uniknąć kolizji, kierowca wrzucił wsteczny bieg i wrócił na "swój" pas. Wtedy jednak szedł już do niego policjant, który całą sytuację obserwował na kamerach monitoringu. Tego dnia bydgoscy policjanci ukarali jeszcze pięciu innych kierowców.

Wszytko działo się w czwartek na skrzyżowaniu przy ulicy Armii Krajowej prowadzącej do Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy obserwowali drogę dzięki kamerze Mobilnego Centrum Monitoringu. Kierowcę peugeota nagrali tuż po godzinie ósmej rano.

- Najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i przede wszystkim nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Kierowca białego peugeota, aby uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zaczął zwalniać w wyniku zmiany sygnalizacji świetlnej, nagle odbił w lewo i zjechał na przeciwny pas ruchu - opisuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusz, który widział wszystko na nagraniu od razu podszedł do kierowcy i kazał mu zjechać na bok.

- Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym - dodaje Słomski.

Jechali na czerwonym, nie zatrzymała się też ciężarówka

Jeszcze tego samego dnia na tym samym skrzyżowaniu policjanci nagrali i ukarali pięciu innych kierowców. Każdy z nich przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie wiedzieli, że kilkaset metrów dalej czekali już na nich funkcjonariusze.

- Droga ta, to główny i ruchliwy szlak prowadzący do miasta. Niestety kierowcy nie zawsze stosują się tam do znaków oraz sygnalizacji świetlnej, powodując realne zagrożenie w ruchu drogowym - mówi Słomski.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń! KWP Bydgoszcz

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Bydgoszcz