Nocny pościg, kolizja i 15 mandatów dla kierowcy, w sumie na blisko 13 tysięcy

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Brodnica. Policyjny pościg ulicami miasta zakończony rekordowym mandatem
Brodnica. Policyjny pościg ulicami miasta zakończony rekordowym mandatem
wideo 2/5
Brodnica. Policyjny pościg ulicami miasta zakończony rekordowym mandatem

Do policyjnego aresztu w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) trafił 26-letni kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki popełnił szereg wykroczeń i spowodował kolizję drogową. Mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego ukarany został piętnastoma mandatami karnymi na łączną kwotę 12,6 tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło w piątek (5 sierpnia) kilka minut po godzinie 22. Policjantki ruchu drogowego, patrolując ulice Brodnicy, przy ulicy Nad Drwęcą zauważyły samochód osobowy, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał braki w oświetleniu.

- Policjantki za pomocą sygnałów uprzywilejowania dały znak kierowcy do zatrzymania się. Ten jednak zbagatelizował je i ruszył do ucieczki. Podczas pościgu popełnił szereg wykroczeń. Spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja, nie zasygnalizował zmiany kierunku jazdy, nie zastosował się do sygnalizatorów świetlnych czy przekroczył linię podwójnej ciągłej - wylicza tylko niektóre z nich aspirant sztabowy Agnieszka Wiesiołek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Pościg ulicami Brodnicy

Pościg odbywał się ulicami miasta, po czym przy Rondzie Olsztyńskim kierowca uderzył w pojazd osobowy, którym kierowała 22-letnia kobieta. Kierująca nie odniosła poważnych obrażeń.

- Policjantki zatrzymały 26-letniego kierowcę. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 26-latek trafił na noc do policyjnego aresztu w Brodnicy - podkreśla oficer prasowy brodnickiej policji.

Brodnica. Policyjny pościg zakończony rekordowym mandatembrodnica.fm

Jak dodaje, policjanci nałożyli na mężczyznę piętnaście mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na łączną sumę 12,6 tysięcy złotych.

- Po wytrzeźwieniu kierowca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień sąd może orzec grzywnę wysokości od 1,5 do 30 tysięcy złotych - podkreśla aspirant sztabowy Wiesiołek.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: brodnica.fm

Pozostałe wiadomości