TVN24 | Pomorze

"Kupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy z przemytu"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
46-latek odpowie przed sądem za przewóz i handel papierosamiWARMIŃSKO-MAZURSKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ
wideo 2/8
WARMIŃSKO-MAZURSKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ 46-latek odpowie przed sądem za przewożenie i handel papierosami

Prokuratura skierowała do sądu w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi podejrzanemu o handel białoruskimi papierosami. Mężczyzna zatrzymany został we wrześniu 2019 roku. - Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano pojazd, którym kierował. Okazało się, że w karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu - opisuje Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim w ubiegłym tygodniu skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Elblągu. 46-letni mężczyzna odpowie za przewożenie i handel białoruskimi papierosami w ilości 1,2 miliona sztuk oraz 15 kilogramów krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 860 tysięcy złotych.

- Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy. Wpadł w ręce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie we wrześniu 2019 roku. Łącznie zabezpieczono ponad 1,4 mln sztuk papierosów z białoruską akcyzą - przekazała Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

"Zamiast chorego wiózł w karetce papierosy"

30 września 2019 roku kierowca karetki został zatrzymany do kontroli drogowej.

- Okazało się, że w karetce, zamiast chorego, wiezie papierosy z przemytu. Wtedy zdeponowano 200 tys. sztuk nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości prawie 155 tys. zł i zabezpieczono auto. Za przestępstwo karno-skarbowe został ukarany grzywną - dodała Aleksandrowicz.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ustalili, że 46-latek ma drugą karetkę i dalej wozi nielegalne wyroby akcyzowe. - We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku trzykrotnie zakupił, a następnie dostarczył, celem odsprzedaży białoruskie papierosy. Odbiorcami byli mieszkańcy powiatu elbląskiego - przekazała Alekdandrowicz.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WARMIŃSKO-MAZURSKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ