Policjanci uratowali orła, który dryfował na Zalewie Wiślanym

Orzeł był całkowicie przemoczony
KPP w BraniewieOrzeł był całkowicie przemoczony

Wycieńczony i przemoczony orzeł z trudem unosił się na wodach Zalewu Wiślanego. Na szczęście w pobliżu byli policyjni wodniacy.

W miniony weekend policjanci z Fromborka zabezpieczali trwające na Zalewie Wiślanym regaty. Jeden z uczestników poinformował funkcjonariuszy, że widział orła, unoszącego się na wodzie.

- Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli mu na pomoc. Jak się okazało, ptak był bardzo przemoczony i nie mógł wznieść się w powietrze – relacjonuje sierż. sztab. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. O pomoc poprosili obecnych na miejscu strażaków-ochotników z Braniewa i wspólnymi siłami wydostali osłabionego ptaka na brzeg.

- Policjanci łodzią, a strażacy pontonem maksymalnie zbliżyli się do przemoczonego ptaka, a następnie przy użyciu rozłożonego pod wodą koca wydostali go, aby przetransportować w bezpieczne miejsce – opowiada Sorkowicz.

Orzeł, gdy tylko wysechł, rozpostarł skrzydła i odleciał.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ao / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Braniewie

Pozostałe wiadomości