Pomorze

Tir przewrócił się na autostradzie A1. Kierowca nie żyje

Pomorze

Ciężarówka wywróciła się na bok
Aleksandra Arendt/Filip Czekała | tvn24Kierowca tira zginął w wypadku

Z niewiadomych przyczyn tir wiozący bele papieru przewrócił się na Autostradzie Bursztynowej w powiecie tczewskim i zablokował ruch w kierunku Łodzi. Kierowca zmarł. Policja bada szczegóły wypadku.

Około godz. 8:30 nasi reporterzy, przypadkowo obecni na miejscu, przekazali nam informację, że samochód ciężarowy wywrócił się na autostradzie A1 z Gdańska do Łodzi na wysokości Borkowa. Wielkie bale papieru wypadły z przyczepy. Oprócz tira żaden inny pojazd nie ucierpiał.

Informację potwierdził dyżurny komendy Powiatowej Policji w Tczewie: - Na A1 na wysokości Borkowa przewrócił się tir, przeciął barierki oddzielające i leży w poprzek autostrady. Droga jest zablokowana, funkcjonariusze pracują już na miejscu – przekazał redakcji Kontakt24.

Straż pożarna również odnotowała zdarzenie – wypadek miał miejsce o godz. 7:54, na miejscu było pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Niestety, jest jedna ofiara śmiertelna – przekazał nam st. kpt. Łukasz Płusa z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

- 51-letni kierowca tira nie przeżył. Jadąc w kierunku Gdańska, uderzył w prawą barierę, potem w lewą, doszło do wywrócenia pojazdu. Ładunek, jaki wiózł, był bardzo ciężki, przewoził bele papieru, to mogło spowodować, że naczepa została pociągnięta i pojazd wywrócił się na bariery energochłonne - podejrzewa kom. Robert Makowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Obecnie trwa badanie miejsca zdarzenia. Rozbity pojazd musiał zostać podniesiony specjalistycznym sprzętem. Droga może być zablokowana do godz. 14-15.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Do wypadku doszło na A1 w powiecie tczewskimGoogle Maps

Autor: eŁKa/ao / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości