Pomorze

Biedroń wyciąga rękę do PO? Marek Biernacki wiceprezydentem Słupska

Pomorze

slupsk.plDrugi wice prezydent w Słupsku

Marek Biernacki z Ustki w słupskim ratuszu ma odpowiadać między innymi za spółki miejskie i inwestycje. Obecnie jest radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, ale podkreśla, że decyzji o przyjęciu propozycji Biedronia nie należy traktować w kategoriach politycznych. – Na tym stanowisku nie reprezentuję partii – mówi Biernacki.

O kandydaturze Marka Biernackiego na stanowisko wiceprezydenta Słupska mówiło się już na początku grudnia. Wówczas padła pierwsza propozycja. Mimo to dopiero w środę Robert Biedroń ogłosił, że Biernacki przyjął jego propozycję.

- To wyłącznie moja osobista decyzja, nie należy tego wiązać z Platformą Obywatelską - od razu zapowiedział Biernacki, który jest radnym sejmiku wojewódzkiego właśnie z PO.

Już wiadomo, że Biernacki będzie odpowiadał m.in. za koordynację i nadzór nad wszystkimi miejskimi inwestycjami, zarządzanie procesem pozyskiwania przez miasto funduszy oraz sprawami komunikacji i transportu miejskiego.

Do jego zadań będzie należał również nadzór na gospodarką komunalną oraz sprawami gospodarczymi.

Słupskie trio z ratusza slupsk.pl

Koalicja z PO?

Skoro Biernacki związany z PO został wiceprezydentem Słupska, to może ugrupowanie wejdzie w koalicję z radnymi Biedronia? Nowy wiceprezydent dementuje te plotki.

- To nie jest próba zyskania koalicjanta w radzie. PO ma 9 mandatów, z obu stron padła deklaracja o merytorycznej współpracy, ale to nie są polityczne decyzje. To nie oznacza koalicji z PO, czy nawet próby nawiązania koalicji - mówi Biernacki TVN 24.pl

Być czy nie być? PO zdecyduje

Zbigniew Konwiński, poseł PO i rywal Biedronia w jesiennych wyborach, przyznaje, że Biernacki poinformował partię, że dostał propozycję od Roberta Biedronia. Jednocześnie podkreśla, że przyjęcie tej oferty to jego prywatna decyzja.

- W żaden sposób nie jest to równoznaczne z zawarciem koalicji w radzie miasta. Jeśli Marek Biernacki będzie chciał zrealizować ciekawe i dobre projekty, to na pewno będziemy wspierać takie inicjatywy - mówi Konwiński.

Ta deklaracja nie zapewnia Biernackiemu miejsca w PO. W czwartek zbierze się lokalny zarząd PO, który podejmie decyzję, jak się ustosunkować do nominacji Biernackiego na wice prezydenta.

W grudniu propozycję Biedronia przyjęła już Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która zajmuje się między innymi oświatą, edukacją, służbą zdrowia, sportem i kulturą. Jest ona pierwszą kobietą, która piastuje to stanowisko w Słupsku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: md/aa / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: slupsk.pl