Białuń. Wiatr zniszczył dach szkoły. Drugi raz w tym roku

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Dach szkoły został zniszczony po raz drugi w tym roku
Dach szkoły został zniszczony po raz drugi w tym rokutvn24
wideo 2/5
tvn24Dach szkoły został zniszczony po raz drugi w tym roku

Zespół Szkół w Białuniu (Zachodniopomorskie) ucierpiał w wyniku czwartkowej wichury. Wiatr uszkodził dach budynku. Podobnie było pod koniec stycznia. - Wtedy ekipa budowlana zabezpieczyła wszystkie luźne elementy, ale nie zdążyliśmy dachu naprawić - mówi dyrektor szkoły.

W czwartek rano w wyniku załamania pogody, która dotknęła niemal cały kraj, z dachu Zespołu Szkół w Białuniu zerwany został fragment styropianowo-papowej połaci. Na szczęście część dachu ocalała i nie było konieczności wyłączenia budynku z użytkowania.

Dyrekcja szkoły w porozumieniu z burmistrzem Goleniowa, zdecydowała, że odwołane zostaną piątkowe i poniedziałkowe zajęcia. - Chcemy mieć czas na naprawę dachu - tłumaczy Przemysław Januszko, dyrektor szkoły.

Czytaj też: Trąby powietrzne i wichury w Polsce. "Widzieliśmy tu budynek, w którym kompletnie zniknęło piętro"

Dach szkoły znów został zniszczonyKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie

Dach uszkodzony po raz drugi w tym roku

W związku z tym uczniowie klas 1-4 oraz dzieci w wieku przedszkolnym będą musiały przez najbliższe dwa dni robocze zostać w domu. Edukacja w klasach 5-8 będzie prowadzona zdalnie i przedłuży się o jeden dzień, czyli o poniedziałek.

Jak przypomina dyrektor, to już drugi raz w tym roku, gdy - w wyniku pogody - uszkodzony został dach placówki. - Przy styczniowych wichurach zerwało dach. Wtedy ekipa budowlana zabezpieczyła wszystkie luźne elementy, ale nie zdążyliśmy dachu naprawić - relacjonuje Januszko.

Jak przekazał nam Januszko, z ostateczną decyzją o tym w jakim zakresie mają zostać przeprowadzone naprawy dyrekcja czeka do poniedziałku. Wszystko dlatego, że od piątkowego wieczoru prognozowane są kolejne silne podmuchy wiatru.

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia o wichurach

Od godz. 8 w środę do godz. 18.30 w czwartek w związku z silnym wiatrem straż pożarna w województwie zachodniopomorskim interweniowała 782 razy - głównie usuwała powalone drzewa. Najczęściej w powiecie gryfińskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze także w piątkowy wieczór i w sobotę.

Czytaj także: Uwaga! W sobotę ma wiać tak mocno, że IMGW rozważa wydanie alertów najwyższego stopnia

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie

Pozostałe wiadomości