Pomorze

Bez OLT na gdańskim lotnisku nadal duży ruch

Pomorze

gdansk.pl | TVN24Dużo pasażerów na lotnisku

Jak podają władze portu lotniczego, od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło 2 mln 290 tys. pasażerów. To o 21 procent więcej niż w okresie styczeń-wrzesień w 2011 roku.

W drugiej połowie zeszłego roku lotnisko obsługiwało dodatkowy, wzmożony ruch pasażerski związany z Prezydencją Polski w UE. Wtedy odnotowano 9 procentowy wzrost. We wrześniu bieżącego roku zeszłoroczny wynik z tego miesiąca został poprawiony o 6 proc. Obawa, że bez linii OLT ruch na gdańskim lotnisku zmaleje, okazała się nieuzasadniona.

Z 264 tys. wrześniowych pasażerów 33,5 tys. skorzystało z oferty lotów czarterowych, a ok. 500 odwiedziło Gdańsk z pomocą lotnictwa prywatnego.

"Skazani na sukces"

- Sukcesywny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, konsekwentny rozwój siatki połączeń, dynamiczna rozbudowa nowoczesnej infrastruktury – to niektóre z czynników, które dają nam siłę napędową nie do zatrzymania. Gdańsk staje się trzecim największym w Polsce portem lotniczym (po Warszawie i Krakowie - red.). Dzięki sprawnemu działaniu, rozwojowi regionu, jesteśmy skazani na sukces i - jak potwierdzają comiesięczne dane - tego sukcesu nie pozwalamy sobie odebrać - rozpływał się w pochwałach Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Autor: ws/mz/k / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: gdansk.pl | TVN24

Pozostałe wiadomości