Pomorze

Zatrzymano sprawców brutalnej napaści na taksówkarza

Pomorze

Policja i prokuratura o napaści na taksówkarza
tvn24Do napaści doszło w okolicy Babigoszczy

Niemiecka policja zatrzymała troje sprawców ataku na świnoujskiego taksówkarza Mirosława W. Odzyskano też skradziony mu samochód. Kierowca został zaatakowany nożem. Miał rany szyi.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała, że zatrzymano sprawców napadu na taksówkarza, do którego doszło we wtorek na trasie pomiędzy Babigoszczą a Przybiernowem.

Kierowcy, który wiózł troje Niemców ze Świnoujścia, sprawcy mieli przyłożyć nóż do gardła, co skończyło się raną cięta na szyi poszkodowanego. Krwawiącego kierowcę następnie wypchnięto z samochodu – czarnego citroena c5 cross tourera. W aucie zostały wszystkie dokumenty Polaka oraz portfel z pieniędzmi i kartami bankowymi.

Najpierw podcięte gardło, potem zawał

Ranny taksówkarz zatrzymał przejeżdżający trasą samochód, po czym stracił przytomność na skutek zawału serca. W ciężkim stanie przetransportowano go helikopterem do szpitala w Szczecinie. Przez kilka godzin walczono o jego życie.

Sprawcy mieli odjechać skradzionym samochodem w kierunku Niemiec. Syn ofiary jeszcze tego samego dnia opublikował post na portalu społecznościowym, w którym obiecywał nagrodę 30 tysięcy złotych za informacje na temat sprawców ataku.

- Dzięki uzyskanym przez nas informacjom udało się ich namierzyć w Berlinie - mówi podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jak podkreśla policja, wszystko dzięki komórce ds. Międzynarodowej Współpracy Policji, która funkcjonuje z powodzeniem od 12 lat w Komendzie Wojewódzkiej.

Czekają na dokumenty z Berlina

Policja i prokuratura długo nie udzielały informacji. Według wersji przedstawionej na portalu społecznościowym przez syna walczącego o życie mężczyzny, taksówkarz miał wziąć klientów spod dworca niemieckiej kolei UBB w Świnoujściu. Do auta miały wsiąść trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobieta. Mieli mówić po niemiecku, stąd od początku podejrzenie, że są obywatelami naszego zachodniego sąsiada. Mieli zamówić kurs w kierunku Szczecina.

- Prokurator Rejonowy w Goleniowie postanowił o wydaniu Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego w celu uzyskania materiałów z przeprowadzonych na terenie Niemiec czynności - informuje Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ao / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości