Pomorze

Auto wpada w poślizg, ciężarówka na dachu

Pomorze

Wypadek na obwodnicy Elbląga
KWP OlsztynWypadek

Warunki na drogach się zmieniły, a kierowcy wciąż jeżdżą tak jak latem. O tym, że powoli robi się ślisko, przekonała się 30-latka, która podczas wyprzedzania ciężarówki wpadła w poślizg. Ciężarówka wylądowała w rowie. Wszystko nagrał wideorejestrator. Policja pokazuje filmik z wypadku ku przestrodze.

Bardzo niebezpieczna sytuacja na krajowej "siódemce" w Elblągu. 30-latka próbowała wyprzedzić ciężarówkę. Najwyraźniej nie wzięła pod uwagę, że o tej porze jezdnia może być śliska. Kierująca kombi wpadła w poślizg.

Na nagraniu z wideorejestratora widać, jak kobieta traci panowanie nad samochodem. Najpierw uderza w barierę ochronną, a potem w ciężarówkę z naczepą, która wywraca się i wpada do przydrożnego rowu. Mimo że wypadek wyglądał bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Do sądu trafi też wniosek o ukaranie.

Uwaga! Jest już ślisko

Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. - Na kolizję składa się zawsze kilka elementów. Obecnie problemem jest to, że wielu kierujących jeździ tak jak latem. Zupełnie jakby nie zauważyli, że znacząco zmieniły się warunki drogowe - tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Drogowego w Elblągu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: aa/sk / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KWP Olsztyn

Pozostałe wiadomości