Atak nożownika w Gdańsku. Nie żyje Ukrainiec. Zatrzymano pięć osób

Pomorze

Aktualizacja:
Do ataku doszło na trakcie Świętego Wojciecha w Gdańskutvn24
wideo 2/2

Nie żyje mężczyzna zaatakowany nożem w Gdańsku w dzielnicy Lipce. Sprawca zadał mu cztery ciosy w brzuch i uciekł. Policja zatrzymała w sprawie pięciu obywateli Ukrainy. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Do zabójstwa Ukraińca doszło w środę około 17:30 przy Trakcie świętego Wojciecha w Gdańsku, około 200-300 metrów przed wjazdem na drogę ekspresową S7 - poinformował podkomisarz Zbigniew Korytnicki w rozmowie z reporterem TVN24 Adamem Krajewskim.

Jak wstępnie ustaliła policja, sprawca czterokrotnie ugodził nożem 49-letniego mężczyznę. Mimo długiej reanimacji zaatakowany zmarł.

Policja potwierdziła, że ofiarą jest 49-letni obywatel Ukrainy.

Zadał cztery ciosy

Według wersji zdarzeń, którą nieoficjalnie uzyskał reporter TVN24 Adam Krajewski, na jednym z przystanków autobusowych stało trzech mężczyzn, którzy prawdopodobnie się pokłócili. Wtedy jeden z nich miał wyjąć nóż i zadać innemu cztery ciosy.

Sprawca uciekł

Na początku w sprawie zatrzymano cztery osoby. Młodsza aspirant Karina Kamińska z policji w Gdańsku poinformowała , że wszystkie są obywatelami Ukrainy w wieku od 20 do 40 lat. W trakcie zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi.

Jak ustalili mundurowi, wszyscy mężczyźni znali się, więc zabójstwo nie było przypadkowe. Najbardziej prawdopodobna wersja jest więc taka, że między napastnikiem i ofiarą doszło do kłótni, która skończyła się tragicznie.

Kolejny zatrzymany

Piątą osobę - obywatela Ukrainy - zatrzymano w czwartek. Mężczyzna próbował przekroczyć polsko -ukraińską granicę w Medyce (województwo podkarpackie).

O zatrzymaniu Ukraińca poinformowała rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, aspirant Karina Kamińska.

- Znaliśmy wcześniej dane osobowe tego mężczyzny i przekazaliśmy je Straży Granicznej - dodała.

Mężczyzna prawdopodobnie w piątek będzie przetransportowany do Gdańska na przesłuchanie. O zatrzymaniu go na granicy jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: KB//rzw/eŁKa / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24