Pomorze

Pomorze

Ruszył proces 29-letniego Dawida S. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa syna. Kiedy trzymiesięczny chłopiec trafił do szpitala, miał tak dużo złamań, że - jak mówili lekarze- nie miał już nawet siły płakać. - Działał ze szczególnym okrucieństwem - przekazała Iwona Piotrowska z elbląskiej prokuratury. Mężczyzna oskarżony został także między innymi o znęcanie się nad matką dziecka i ich psem.

Dwoje dzieci w szpitalu po potrąceniu na pasach

Dwóch dziesięcioletnich chłopców zostało przewiezionych do szpitala po wypadku na jednym z oznakowanych przejść w Szczecinie. Dzieci zostały potrącone przez samochód osobowy. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W sobotę wieczorem pomorscy strażacy, usuwając skutki silnego wiatru, interweniowali prawie 40 razy. Wyjeżdżali przede wszystkim do powalonych drzew, które blokowały ulice. W miejscowości Strzeszewo zawaliła się ściana domu wielorodzinnego. Ewakuowano 13 osób.

Nie żyje gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. - Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk, a zwłaszcza jego kulturze - sam wywodził się z tego środowiska i dobrze je znał. Pełen energii, zawsze skłonny do merytorycznej dyskusji - wspominają samorządowca politycy.