Pomorze

Pomorze

Zwycięstwem Lisy Ryzich zakończyły się rozgrywane po raz 25. w Sopocie zawody Tyczka na Molo. Reprezentantka Niemiec skoczyła 4,61 metra. W imprezie nie wystartowały Anna Rogowska (SKLA Sopot) oraz ubiegłoroczna triumfatorka Niemka Martina Strutz.

Choć z Węzła Karczemki w Gdańsku kierowcy korzystają już od kilkunastu dni, to by go oficjalnie otworzyć, urzędnicy czekali na wizytę ministra transportu Sławomira Nowaka. Dopiero w niedzielę droga do centrum Gdańska została oficjalnie uznana za gotową.

To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć występ Anny Rogowskiej w kraju. Na molo w Sopocie zmierzą się najlepsze zawodniczki w skoku o tyczce. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja polskiej faworytki z Martiną Strutz, aktualną wicemistrzynią świata.

Na razie można ją było zobaczyć tylko z zewnątrz i na wizualizacjach. W niedzielę wejdą do niej zwiedzający. W gdańskiej strefie kibica organizowany jest dzień otwarty.

Tłumy kibiców podczas Euro 2012, to również tłumy klientów, głodnych klientów. Gdzie w Gdańsku będą mogli niedrogo zjeść? Na przykład w barze mlecznym. Reporter TVN24, Maciej Cnota, rozmawiał z obsługą jadłodajni, w której stołują się m.in. gwiazdy. Co poleci kibicom?

Służby ratownicze przygotowują się na trzy razy większą ilości plażowiczów niż podczas normalnego sezonu. W ramach projektu Plaża 2012, który rusza 1 czerwca, trójmiejskie plaże będą chronione całą dobę. Jak? Sprawdzał reporter TVN 24 Maciej Cnota.

Balansują kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody, żeby rozpędzić łódź. Na Zatoce Gdańskiej trenują zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej i Olimpijskiej. W treningu brał udział także reporter TVN24, Maciej Cnota. Zobacz, jak wygląda ten widowiskowy sport.

W Jelitkowie, Gdańsku Brzeźnie, na gdańskich Stogach, w sopockich Kolibkach oraz w marinach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będą powiewały Błękitne Flagi. Prestiżowe odznaczenie gwarantuje, że plaże są wyjątkowo czyste, a przystanie zadbane.

"Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, prawdopodobnie około tydzień temu" - ustaliła prokuratura rejonowa w Słupsku. Dwaj mężczyźni, którzy próbowali przewieźć pociągiem zwłoki ukryte w wersalce, zostali w piątek przesłuchani.

- W szpitalu na Zaspie zawalił się sufit nad częścią sali operacyjnej - napisał na Kontakt 24 jeden z pracowników placówki. - Odłamał się kawałek sufitu nad zlewem, to sala zabiegowa, nie operacyjna. Na wszelki wypadek wyłączyliśmy ją do odwołania – uspokaja dyrekcja.

Milion złotych - tyle wynosi w tej chwili kara dla gdańskiej spalarni Port Service. W przyszłym tygodniu suma może się podwoić. W połowie maja program TVN UWAGA! ujawnił, że na terenie firmy zgromadzone są niezabezpieczone worki z rakotwórczymi odpadami.

Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać, jak zamaskowany mężczyzna terroryzuje pracownicę banku w Kartuzach. Do napadu doszło w październiku zeszłego roku. Dotąd nie udało się złapać sprawcy.

Najprawdopodobniej Adam Daniel Rotfeld odbierze Medal Wolności nadany pośmiertnie legendarnemu Janowi Karskiemu. Według nieoficjalnych informacji to strona amerykańska nie zgodziła się na odbiór nagrody przez Lecha Wałęsę. Choć oficjalnie słychać tylko zaprzeczenia, skandal wisi w powietrzu.

Śródmieście Gdyni zostanie opanowane przez tłumy rowerzystów i rolkarzy. W piątek o godz. 17.30 rusza Masa Krytyczna. Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Telewizja CNN znowu odwiedzi Polskę. W magazynie "Eye on Poland" pokaże przede wszystkim przygotowania do Euro 2012. W gdańsku dziennikarzy CNN zainteresowały także drogie jachty i gitary.

Ponad 80 świadków chce przesłuchać adwokat Krzysztofa Wyszkowskiego w sprawie o naruszenie dóbr osobistych byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Wśród nich jest 25 byłych funkcjonariuszy SB.

Przed południem w Słupsku policja zatrzymała dwie osoby, które chciały przewieźć pociągiem do Gdańska zwłoki. Mężczyźni ściągnęli na siebie uwagę kolejarzy i pasażerów w momencie, gdy ciało wypadło z wersalki.