Pomorze

Pomorze

Śródmieście Gdyni zostanie opanowane przez tłumy rowerzystów i rolkarzy. W piątek o godz. 17.30 rusza Masa Krytyczna. Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Telewizja CNN znowu odwiedzi Polskę. W magazynie "Eye on Poland" pokaże przede wszystkim przygotowania do Euro 2012. W gdańsku dziennikarzy CNN zainteresowały także drogie jachty i gitary.

Ponad 80 świadków chce przesłuchać adwokat Krzysztofa Wyszkowskiego w sprawie o naruszenie dóbr osobistych byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Wśród nich jest 25 byłych funkcjonariuszy SB.

Przed południem w Słupsku policja zatrzymała dwie osoby, które chciały przewieźć pociągiem do Gdańska zwłoki. Mężczyźni ściągnęli na siebie uwagę kolejarzy i pasażerów w momencie, gdy ciało wypadło z wersalki.

Specjalistyczna firma z Tarnowa zutylizuje niebezpieczny materiał z plaży w Czołpinie. Ze względu na zagrożenie, plaża do piątku jest zamknięta dla turystów.

Ponad 100 studentów sztuki, konserwatorów zabytków oraz pasjonatów na podstawie fotografii rekonstruuje dach i polichromię zniszczonej podczas II wojny światowej synagogi w Gwoźdźcu na terenie obecnej Ukrainy. Prace rozpoczęły się w Gdańsku, lecz będą prowadzone także w innych miastach.

"Jestem artystą – ale to nie znaczy, że pracuję za darmo". Pod takim hasłem w czwartek będą protestować trójmiejscy twórcy. Zwiedzający nie wejdą do kilku galerii i muzeów.

300 litrów substancji zebranej na plaży w Czołpinie to jednak fosforan boru, a nie fosforan bromu, jak podawano wcześniej. - Substancja jest łatwopalna, ale nie jest toksyczna - informują strażacy. W czwartek całość zostanie zutylizowana.

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę byłego policjanta 40-letniego Adama N., który w 2009 r. podczas libacji alkoholowej śmiertelnie postrzelił w głowę swego znajomego. Obrońca mężczyzny nie wykluczył złożenia apelacji od wyroku.

Kilkudziesięciu kupców z Hali Targowej protestowało dziś na ulicach Gdyni. Domagali się podpisania nowych umów na dzierżawę swoich stoisk. Radni mają się zająć ich sprawą na najbliższej sesji.

Słynna piosenkarka Shakira i uważana za "miss dziennikarek sportowych" Sara Carbonero w Juracie. Partnerki mistrzów świata i Europy - Hiszpanii - przyjadą nad Bałtyk 10 czerwca, w dniu meczu z Włochami. Zamieszkają w luksusowym hotelu Bryza.

Zakończyła się akcja zbierania z plaży w Czołpinie fosforanu bromu. Strażacy zabezpieczyli 300 litrów samozapalającej się substancji. Nadal nie wiadomo, skąd wzięła się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Dopiero co powstała, a już ma problemy. Na nowej trasie tramwajowej w Gdańsku, wzdłuż ulicy Havla, pod wpływem wysokich temperatur wygięły się nowe szyny tramwajowe. Powoduje to spore utrudnienia – tramwaje poruszają się w żółwim tempie. Widać to dobrze na filmie, który umieścił w sieci internauta Jacek Kalinowski.

Zona w Gdańsku to jedyna strefa kibica w Polsce, w której płatności dokonamy tylko z pomocą będą kart zbliżeniowych. - Tak będzie wygodniej – zapewniają organizatorzy i prezentują specjalną kartę przygotowaną z okazji Euro 2012.

Kupcy z gdyńskiej Hali Targowej nie mogą dojść do porozumienia z władzami miasta w sprawie przedłużenia umów na dzierżawę swoich stoisk. Dlatego w środę przejdą głównymi ulicami Gdyni.

Od 1 czerwca wzrastają ceny biletów jednorazowych w gdańskich autobusach i tramwajach. Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian.