Pomorze

Pomorze

Koncerty, przedstawienia teatralne, kino na wolnym powietrzu – wszystko to znajduje się w Strefie Kultury Miejskiej, która ma być alternatywą dla wszechobecnego w mieście futbolu. Strefa działać będzie do 1 lipca.

W gdańskiej strefie kibica ustawiono dodatkowy telebim. Czujemy, że dziś padnie rekord liczy kibiców, to dla nich takie udogodnienie – wyjaśnia Zbigniew Weinar, szef Biura ds. Euro 2012.

Z myślą o irlandzkich kibicach rockowa grupa Snow Patrol zagra koncert w Gdańsku, na dzień przed meczem Irlandii z Hiszpanią.

W gdańskim Muzeum Archeologicznym można obejrzeć fragment skórzanej 700-letniej piłki, prawdopodobnie najstarszej na świecie. Piłkę odkryli 10 lat temu na terenie gdańskiej Wyspy Spichrzów archeolodzy.

Część taksówkarzy przed rozpoczęciem Euro podniosła ceny. U niektórych kierowców za kurs można zapłacić nawet dwa razy więcej niż przed mistrzostwami - podaje "Gazeta Trójmiasto".

Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. Firma odpowiadała za modernizację stadionu miejskiego w Poznaniu, budowę Stadionu Narodowego oraz PGE Areny.

- Dziękuję wszystkim służbom za to, że potrafimy zachować się jak normalni ludzie, cywilizowani, biali ludzie – powiedział w dzisiejszej porannej audycji Radia Gdańsk wiceprezydent Gdańska. Już przeprosił za te słowa.

Gospodarze miasta ocenili organizację niedzielnego meczu Hiszpania - Włochy w Gdańsku na solidną czwórkę z plusem. Ich zdaniem, trzeba jednak dokonać drobnych poprawek w transporcie.

Powoli kończy się czas odpoczynku dla hiszpańskiej reprezentacji. Po nocy spędzonej w Gdańsku z rodzinami piłkarze opuścili hotel i pojechali do centrum pobytowego w Gniewinie.

Promowanie oddawania narządów za pomocą graffiti – na taki pomysł wpadli studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy działają w kampanii Dawca.pl. Na murach uczelni pojawiły się dwa ogromne „TranspplantoGraffiti”.

Żony i dziewczyny (czyli "WAG's") reprezentantów Hiszpanii jeszcze w poniedziałek przed południem, po wieczorze spędzonym z piłkarzami w Hotelu Gdańsk nad Motławą, pojadą do Juraty. Zaplanowały tam pobyt w luksusowym hotelu Bryza.

Po zakończonym remisem meczu Hiszpania-Włochy mistrzowie Europy odpoczywają w Hotelu Gdańsk nad Motławą. Wieczorem dołączyły do nich żony i partnerki.

Półtora tysiąca funkcjonariuszy, śmigłowce, wsparcie z zagranicy - trójmiejska policja nie ma na razie problemów z zapewnieniem spokoju w mieście.

Zakończył się pierwszy mecz Euro na stadionie w Gdańsku. Na murawie spotkali się Hiszpanie i Włosi. Padł remis, a ich kibice pocieszają się, że drużyny nie przegrały.

- Jesteśmy względnie usatysfakcjonowani - przyznał po remisie z Włochami selekcjoner obrońców tytułu Vicente del Bosque. Jego piłkarze nieco się krzywili z wyniku, ale najbardziej ze stanu murawy w Gdańsku. - Była w opłakanym stanie - kręcił nosem zdobywca gola dla Hiszpanów Cesc Fabregas.

Piero Fama czekał przed hotelem włoskiej reprezentacji w sumie 6 godzin. Opłaciło się – tuż przed wyjazdem na stadion piłkarze... wręczyli mu bilet na mecz.

Około 11 tys. Hiszpanów i 5,5 tys. Włochów na dobre opanowało Gdańsk. Stare Miasto zdominowały czerwono-żółte i zielono-biało-czerwone kolory.