Pomorze

Pomorze

Piłka nie ma dla niego żadnych tajemnic, potrafi ją nie tylko kopnąć, ale zrobić z nią prawie wszystko. Krzysztof Golonka - aktualny mistrz świata w trikach piłkarskich - pokazywał swoje umiejętności podczas Euro 2012.

Dar Młodzieży obchodzi swoje 30-te urodziny. Świętować mogą wszyscy, bo na tę wyjątkową okazję zaplanowano wiele atrakcji. Wśród nich m.in. nocny pokaz stawiania żagli i zwiedzanie statku. Będzie też msza święta na gdyńskim nabrzeżu.

Rozpoczął się demontaż zniszczonej suwnicy w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, w Gdyni. Suwnica przewróciła się ponad miesiąc temu, po tym jak uderzył w nią prom Stena Spirit. W wypadku zostały wtedy poszkodowane 3 osoby.

To był mecz pełen emocji i goli – tak najczęściej podsumowywali wczorajsze spotkanie na gdańskiej arenie kibice. Reprezentacja Niemiec wygrała z Grecją 4:2. To był tez ostatni mecz Mistrzostw Europy 2012 w Gdańsku.

Podczas meczu ćwierćfinałowego między Niemcami, a Grecją na trybunach ukazały się dwie flagi. W starciu flag wygrali kibice reprezentacji Niemiec - ich była większa.

Prezydent UEFA Michel Platini odsłonił brązową, osadzoną w granicie gwiazdę ze swoim nazwiskiem. - Dziękuję, jesteście sympatyczni – powiedział po polsku.

Prezydent UEFA był gościem przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudy. Delegacja działaczy zwiedziła wystawę "Drogi do wolności". Platini udał się też pod Pomnik Grudnia '70 i przez bramę numer 2 poszedł do historycznej sali BHP.

Kibice rozpoczęli zabawę przed meczem w Gdańsku. - Greków przyjechało kilkukrotnie mniej, ale to właśnie ich widać i słychać - zauważa Adam Kasprzyk, reporter TVN24. - Niemcy są wyraźnie spokojniejsi, raczej się przyglądają i spacerują - ocenia reporter.

14-letni Dawid obejrzał na stadionie wszystkie mecze Hiszpanów, odwiedził ich też na treningach. W ten sposób chory na rdzeniowy zanik mięśni chłopiec spełnił swoje największe marzenie.

Włoska agencja prasowa ANSA przeprowadziła sondaż wśród ekspertów finansowych i gospodarczych, pytając... o mecz Grecja-Niemcy. Większość liczy na to, że Dawid wygra z Goliatem.

Mecz Niemcy - Grecja będzie ostatnim w Gdańsku podczas Euro 2012. To spotkanie z podtekstem politycznym. Na boisku Grecy jeszcze nigdy nie wygrali z Niemcami nawet w meczu towarzyskim. Na trybunie honorowej zasiądą m.in. kanclerz Angela Merkel i szef UEFA Michel Platini.

Zamknięta część ulic, zmienione rozkłady jazdy, dodatkowe linie autobusowe, tramwajowe i kolejowe - to czeka mieszkańców Gdańska i kibiców, którzy w piątek wybierają się na stadion, na mecz Niemcy - Grecja.

Po poniedziałkowym proteście podwykonawcy Hydrobudowy, którzy domagają się zaległych pieniędzy, mieli zablokować główne drogi dojazdowe na stadion podczas ćwierćfinału. Na takie działania nie zgodziło się miasto.

Reprezentacja Grecji przyleciała dziś do Gdańska. Samolot z piłkarzami wylądował na lotnisku w Rębiechowie. W piątek zagrają z Niemcami w ćwierćfinale Euro 2012.