Pomorze

Pomorze

Ciągle trwają prace na Słowackiego i w strefie kibica, a Południowa Obwodnica ma zostać oddana do użytku dopiero w ostatniej chwili. Mimo to można uznać, że trójmiejskie przygotowania 10 dni przed Euro 2012 są już na finiszu.

Już 7 czerwca gdańską strefę kibica zainauguruje koncert Pitbulla jednego z najpopularniejszych artystów pop na świecie. Kibiców oprócz meczów czeka tam jeszcze wiele atrakcji podczas mistrzostw Euro 2012.

W poniedziałek wieczorem przed historyczną bramą gdańskiej stoczni pojawili się pracownicy firmy, która na zlecenie urzędu miasta miała usunąć napis "Solidarność". Nie udało się. Plany pokrzyżowała im pani Aleksandra Olszewska, która od 30 lat prowadzi tuż obok stoczni sklep z pamiątkami.

Przed Sądem Rejonowym w Słupsku ruszył proces dwóch byłych pracowników miejscowego schroniska, oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami i ich bezpodstawne uśmiercanie.

Napis "Solidarność" zniknie znad bramy Stoczni Gdańskiej - zapowiada rzecznik prezydenta miasta. Antoni Pawlak porównuje też powieszenie logo związkowców do malowania graffiti na zabytkach.

Ruszyło śledztwo w sprawie próby przewozu pociągiem ukrytych w wersalce zwłok mężczyzny. Postępowanie jest prowadzone z artykułu Kodeksu karnego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci - poinformowała prokuratora. Dwóm mieszkańcom Słupska, których zatrzymała policja grozi grzywna do 5 tys zł.

Po meczu Hiszpania-Włochy w Gdańsku będzie dodatkowa atrakcja. W Strefie Kibica zagra zespół I Blame Coco, którego liderką jest córka Stinga. Wstęp na jej koncert 10 czerwca będzie bezpłatny. Do Gdańska zawita też Noel Gallagher - zapowiada przedstawiciel miasta.

Stocznia im. Lenina zamieniła się na Stocznię im. Solidarność. Ktoś zmienił sporny napis na bramie. Nowy długo jednak nie powisi - zapowiedzieli już gdańscy urzędnicy.

6 osób rannych i jedna ofiara śmiertelna to bilans porannego wypadku drogowego do którego doszło w Cierznie. Droga krajowa nr 22 już jest przejezdna.

Żółty Wiadukt lada dzień zostanie otwarty. To dobra informacja dla wszystkich, którzy regularnie stoją stali w korkach na Wałach Piastowskich i w okolicy Błędnika.

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czasie Euro 2012 niedzielne msze św. odprawiane będą w językach krajów, których reprezentacja zagra na gdańskiej PGE Arena podczas mistrzostw. Kibice będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i chorwacku.

Zwycięstwem Lisy Ryzich zakończyły się rozgrywane po raz 25. w Sopocie zawody Tyczka na Molo. Reprezentantka Niemiec skoczyła 4,61 metra. W imprezie nie wystartowały Anna Rogowska (SKLA Sopot) oraz ubiegłoroczna triumfatorka Niemka Martina Strutz.

Choć z Węzła Karczemki w Gdańsku kierowcy korzystają już od kilkunastu dni, to by go oficjalnie otworzyć, urzędnicy czekali na wizytę ministra transportu Sławomira Nowaka. Dopiero w niedzielę droga do centrum Gdańska została oficjalnie uznana za gotową.

To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć występ Anny Rogowskiej w kraju. Na molo w Sopocie zmierzą się najlepsze zawodniczki w skoku o tyczce. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja polskiej faworytki z Martiną Strutz, aktualną wicemistrzynią świata.

Na razie można ją było zobaczyć tylko z zewnątrz i na wizualizacjach. W niedzielę wejdą do niej zwiedzający. W gdańskiej strefie kibica organizowany jest dzień otwarty.

Tłumy kibiców podczas Euro 2012, to również tłumy klientów, głodnych klientów. Gdzie w Gdańsku będą mogli niedrogo zjeść? Na przykład w barze mlecznym. Reporter TVN24, Maciej Cnota, rozmawiał z obsługą jadłodajni, w której stołują się m.in. gwiazdy. Co poleci kibicom?

Służby ratownicze przygotowują się na trzy razy większą ilości plażowiczów niż podczas normalnego sezonu. W ramach projektu Plaża 2012, który rusza 1 czerwca, trójmiejskie plaże będą chronione całą dobę. Jak? Sprawdzał reporter TVN 24 Maciej Cnota.