Pomorze

Pomorze

Spod Pomnika Poległych Stoczniowców ruszył gdański Marsz dla Życia i Rodziny. Marsze pod hasłem: „Godność ojcostwa i macierzyństwa” odbywają się dzisiaj w 16 miastach w Polsce.

Trójmiejscy motocykliści odwiedzili w szpitalu małych pacjentów. Chore dzieci miały okazję przejechać się hałaśliwymi jednośladami i... puszczać wielkie bańki mydlane.

Jeden z największych i najpiękniejszych żaglowców świata do wtorku cumuje w Gdyni. Rosyjski czteromasztowiec Kruzenstern stoi przy Nabrzeżu Pomorskim, naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Można go zwiedzać w niedzielę i poniedziałek.

"Gram fair, używam prezerwatyw" oraz "Świętuj bezpiecznie, świętuj odpowiedzialnie" - pod takimi hasłami ruszyły właśnie kampanie skierowane do kibiców przyjeżdżających na Euro 2012.

W Szymbarku została wycięta najdłuższa deska na świecie. Organizatorzy chwalą się rekordem i wskazują, że przy okazji... utarli nosa jednemu z faworytów Euro 2012. W biciu rekordu pomógł prezydent Lech Wałęsa.

Trójmiejscy motocykliści odwiedzą w szpitalu małych pacjentów. Będą zabawki, balony, słodycze, a nawet możliwość przejażdżki na jednej z licznych maszyn.

Tysiące rowerzystów przejedzie w niedziele ulicami Trójmiasta. Już po raz szesnasty będą demonstrować rowerowy styl życia. Organizatorzy liczą na rekordową frekwencję.

To kolejna próba bicia rekordu Guinnessa. W Szymbarku ostatniemu piłowaniu 46-metrowej daglezji, z której powstać ma nowa najdłuższa deska świata, asystować ma Lech Wałęsa.

Gdy przygotowania do Euro 2012 się zaczynały, nic nie wydawało się pewnie, a już najmniej - zmiany zapowiadane przez kolejarzy. Czyste dworce - to nie mieściło się w głowie. A tymczasem...

W piątek kilkadziesiąt okrętów, które wezmą udział w manewrach Baltops, zawinęło do portu w Gdyni. Początek manewrów wojsko filmowało z powietrza. Zobacz film.

Camper park powstaje na terenie Politechniki Gdańskiej, w pobliżu basenu. Ma pomieścić około 30 camperów. Uczelnia przyspieszyła prace, żeby zdążyć przed Euro i zakwaterować tam kibiców. Nastawia się na tych spokojniejszych.

- Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska w stronę Warszawy można jechać A1, ale uwaga! Trasa jest płatna - informują pracownicy infolinii, którą w piątek, w związku z Euro 2012, uruchomiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każdy kto jest w trasie, a obawia się korków czy remontów, może zadzwonić pod 19111 i poprosić o informacje drogowe. Nie tylko po polsku.

Strażnicy miejscy wyłowili z portowego kanału w Gdyni skrajnie wyczerpanego dzika. Zwierzę prawdopodobnie przypłynęło z okolic Helu.

Zamieszanie z biletami na trening reprezentacji Niemiec w Gdańsku. Część wejściówek rozeszła się w 13 minut. Urzędnicy wywiesili kartkę z informacją, że biletów już nie ma. Kilkadziesiąt minut ponownie jednak zaczęli je rozdawać.

Od dziś pasażerowie komunikacji miejskiej w Gdańsku więcej zapłacą za bilety jednorazowe. Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian.

Prezydent Sopotu apeluje do mieszkańców i turystów, by nie wspomagali żebraków. Specjalny apel w tej sprawie trafił do właścicieli klubów i restauracji. List ma zostać odczytany także podczas niedzielnej mszy świętej.