Pomorze

Pomorze

Piłkarze Hiszpanii wylądowali na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, skąd pojechali do Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. Mistrzowie Europy są przedostatnią drużyną, która pojawiła się w Polsce. W środę do Krakowa mają przyjechać Anglicy.

Na pięć dni przed pierwszym meczem Euro 2012 w Gdańsku uruchomiono w mieście Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odbierające telefon alarmowy 112.

Tłumy kibiców na pierwszym, otwartym treningu reprezentacji Irlandii w Gdyni. Wyraźnie zaskoczeni i zadowoleni z frekwencji zawodnicy podziękowali im brawami. Kibice nie pozostali dłużni.

Urodzone w tym roku w fokarium w Helu oraz gdańskim ogrodzie zoologicznym cztery foki szare wypuszczono we wtorek do Bałtyku. Zwierzęta wyposażono w nadajniki, dzięki którym przez najbliższe pół roku można będzie śledzić trasę, po jakiej będą się poruszać.

Piłkarska reprezentacja Irlandii została oficjalnie powitana w Sopocie. Na Placu Przyjaciół Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski w towarzystwie wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego wręczył drużynie Giovanniego Trapattoniego butelkę z sopocką solanką.

W Gdańsku na nowe trasy ruszyły dziś dwa stateczki, które zatrzymują się na 10 różnych przystankach niczym słynne weneckie vaporetti. W Trójmieście uruchomiono też morskie, tramwajowe połączenia z Półwyspem Helskim.

Dziesięć Contibusów, które od 1 czerwca jeżdżą już po Gdańsku, zostało wyposażonych w zestawy WiFi. Dzięki temu pasażerowie mogą w trakcie jazdy korzystać z Internetu.

Wypadek w Gdańsku. Na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej z ul. Piastowską zderzyły się dwa samochody osobowe i radiowóz. Siedem osób zostało rannych. Wśród nich jest sześciu funkcjonariuszy - informuje policja.

Po drugiej w nocy na lotnisku im. Lecha Wałęsy wylądowali Irlandczycy. Od razu przejechali do centrum pobytowego, którym jest dla nich Hotel Sheraton w Sopocie. Ostatnie 200 biletów na dzisiejszy trening rozeszło się przed południem w 15 minut.

11 tys. osób obejrzało otwarty trening Niemców w Gdańsku. Takich tłumów na stadionie przy ul. Traugutta nie było od dawna. Niemieccy piłkarze nie przygotowali piłkarskiego show, ale kibice i tak byli zachwyceni.

Tradycyjnie 4 czerwca pod domem Prezydenta Wałęsy odbyły się dwie manifestacje. Przed południem manifestowała młodzieżówka PO, po południu Liga Obrony Suwerenności i sympatycy "Gazety Polskiej".

Okręty, samoloty i śmigłowce na dwa tygodnie "opanują" Morze Bałtyckie. Manewry Baltops 2012 weszły w najważniejszy etap, czyli tzw. fazę morską. Jednostki będą wspólnie ćwiczyły walkę z fikcyjnym piractwem i terroryzmem na morzu.

Biało-czerwone flagi, szaliki, kapelusze, pokrowce na lusterka w samochodzie… czy można jeszcze wymyślić cos oryginalnego? Po Gdańsku jeździ biało-czerwona husaria na czterech kołach!

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czasie Euro 2012 niedzielne msze święte odprawiane będą w językach krajów, których reprezentacja zagra na gdańskiej PGE Arena. Kibice będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i chorwacku. Zobacz gdzie i kiedy.

Punktualnie o godzinie 15.05 w Gdańsku powinien wylądować najdłuższy samolot pasażerski świata - Jumbo Jet - z reprezentacją Niemiec na pokładzie. Jednym z filarów drużyny jest urodzony w Gliwicach Lukas Podolski, który dzisiaj obchodzi 27. urodziny.

Zakończył się rowerowy przejazd przez Trójmiasto. Na sopockim Placu Mancowym rowerzyści jadący z Gdańska spotkali się z peletonem, który przyjechał z Wejherowa. Wszystko po to, żeby zademonstrować rowerowy styl życia.