Pomorze

Pomorze

Kon­ta bankowe Amber Gold są pu­ste - przyznaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" tymczasowy zarządca spółki. Oznacza to m.in., że klienci mogą nie otrzymać należnych im pieniędzy.

Choć pogoda nad polskim morze w tym roku nie rozpieszczała, ceny noclegów pozostawały wysokie. Właściciele kwater obniżają je dopiero z końcem wakacji. Ceny noclegów po sezonie maleją średnio o 20-30 procent.

Andrzej Seremet zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury o odwołanie z zajmowanego stanowiska szefowej Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz prok. Marzanny Majstrowicz. Zdaniem prokuratora generalnego, "akceptowała ona nietrafione decyzje i opieszałość" podwładnych, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold i jej prezesa Marcina P. Seremet polecił też wszczęcie postępowań dyscyplinarnych wobec osób prowadzących i nadzorujących tamto śledztwo.

Amber Gold jest właścicielem przynajmniej pięciu mieszkań, czterech lokali użytkowych i miejsc w dwóch podziemnych garażach w najatrakcyjniejszej obecnie dzielnicy Gdańska - ustalił portal tvn24.pl. Według znawców rynku nieruchomości ich wartość przekracza 24 mln zł. Ale część z nich ma już zajętą hipotekę na rzecz wierzycieli firmy, w tym pomorskiego urzędu skarbowego, któremu firma jest winna ponad 5 mln. zł. zaległego VAT-u.

W poniedziałek rusza proces przeciwko grupie pseudokibiców, którzy w marcu tego roku zaatakowali i poturbowali nastolatków z gimnazjum w Liniewie. Uczniowie jechali autokarem na mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce na PGE Arenie.

W niedzielę do Gdyni wrócili komandosi Morskiej Jednostki Działań Specjalnych Formoza. Trzy tygodnie zajęło im opłynięcie wyspy Bornholm. Dzięki wyprawie chcą pomóc w zbieraniu funduszy na rehabilitację swojego sparaliżowanego kolegi.

W Gdańskiej marinie w ostatni sierpniowy weekend odbywa się V Zlot Oldtimerów – przypłynęły stare, zabytkowe jachty. Dla miłośników żagli to doskonała okazja by wejść na tych pokład najpiękniejszych i poznać morskie opowieści.

Blisko 800 rolkarzy weźmie dziś udział w czwartej edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach PGE Areny.

Czternastu pływaków pokonało ekstremalny, ponad 18 kilometrowy dystans Zatoki Puckiej. Najszybszy z nich - Petar Stoychev z Bułgarii, przepłynął go w niespełna 4 godziny. Maraton zorganizowano po 35 latach przerwy.

Są bardzo szybkie i bardzo widowiskowe. Przez cały weekend blisko 40 katamaranów będzie się ścigać tuż przy sopockim molo. W tych dniach odbędą się Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz regaty Sopot Finn Cup. Na sopockiej plaży jest reporter TVN24 Daniel Stenzel.

- Ograniczenie do 30 km/h zdaje egzamin i działa na wyobraźnię – tłumaczył w poranku TVN24 Jacek Karnowski. Prezydent Sopotu, który zasłynął z ograniczania prędkości rowerzystom, chce by kierowcy samochodów też zwolnili.