Pomorze

Pomorze

Mała, zraniona foczka została znaleziona przez turystów na plaży w pobliżu miejscowości Rowy. Dzięki pomocy Błękitnego Patrolu WWF uda się ją uratować. Przejdzie rehabilitację w helskim fokarium.

Ślady kościoła i osady z czasów przedkrzyżackich, kaplica grobowa pełna ludzkich kości, piękne i bardzo dobrze zachowane jedwabne ozdoby. Wszystko to odnaleziono podczas prac archeologicznych w Gniewie.

Warsztaty, debaty z ekspertami, liczne prelekcje i pokazy. Wszystko po to, by przekonać ludzi jak niebezpieczna może być elektrownia atomowa. W Lubiatowie przy Wejherowie (woj. pomorskie) rozpoczął się tygodniowy obóz antyatomowy.

Znana ze złocistych plaż i drobniutkiego piasku Łeba zachęca wszystkich do wywożenia piasku i robienia plaż czy piaskownic z łebskiego piasku u siebie. Piasek jest zupełnie za darmo – wystarczy tylko przyjechać i piasek załadować.

Ekspedycja nurków dotarła do wraku galeonu zatopionego w XVI w u wybrzeży szwedzkiej wyspy Olandii. Udało im się z niego wydobyć prawdziwy skarb - srebrne monety o wielkiej wartości historycznej. Wśród członków szwedzkiej ekspedycji był Tomasz Stachura, płetwonurek z Gdyni.

Spełniło się największe marzenie 3-letniego Alana. Chłopiec wraz z całą rodziną wybrał się do Wisły, żeby spotkać się ze swoim największym idolem - Adamem Małyszem.

Tragicznie mogła skończyć się zabawa dwóch chłopców na Pomorzu. Dzieci próbowały wykopać „grotę” tuż za budynkiem mieszkalnym. W pewnym momencie ziemia obsunęła się na młodszego z chłopców. Lekarzom udało się go reanimować, chłopiec jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Muzyczna podróż po świecie rozpocznie się we wtorek w Gdyni. Na scenie wystąpią zespoły z całego świata. Nie lada atrakcją będzie występ zespołu Blindnote, która zagra w ciemności specjalnie dla niedowidzących dzieci w Afryce.

Fotoradar zrobił mu zdjęcie, gdy pędził rowerem z prędkością 46 km/h. Mandat za przekroczenie prędkości przyszedł pocztą, choć rower nie miał tablic rejestracyjnych. Jak udało się więc ustalić, kto go prowadził? - Nie mieszkamy w dużej miejscowości - tłumaczy komendant Straży Miejskiej z Kościerzyny.

Hotel w Gniewinie, w którym w trakcie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii został wybudowany bez zgody geologów. Tak duży budynek postawiony na morenowym zboczu mógł się zawalić. Sfałszowano część dokumentów, na podstawie których wydano zgodę na budowę - uważa Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zawiadomiło gdańską Prokuraturę Okręgową.

Ponad 200 osób z kilku krajów weźmie udział w rozpoczynającym się dziś w Lubiatowie obozie antyatomowym. Swoimi działaniami chcą powstrzymać budowę elektrowni atomowej w Polsce, przestrzec wszystkich przed zagrożeniami jakie niosą one ze sobą.

Kapitan Roman Paszke wrócił do Gdańska ze swoim katamaranem Gemini 3. Po awarii, aresztowaniu jachtu i przygodach z południowoamerykańskimi sądami deklaruje, że do portów w tamtym rejonie na pewno nie będzie już zawijał. I żartuje, że jego historia nadaje się na film przygodowy. Planuje też kolejny rejs.

18-latek z Kościerzyny bardzo się zdziwił, gdy na jego adres domowy przyszedł mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości. Okazało się, że fotoradar zrobił zdjęcie Patrykowi, jak jechał rowerem.

Latanie dla początkujących, latanie dla zaawansowanych - podczas trwających w Sopocie międzynarodowych zawodów psy wykonują niesamowite akrobacje w różnych kategoriach. Potrzeba co najmniej 2 lat, żeby je tego nauczyć.